Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
7 obserwujących
282 notki
170k odsłon
419 odsłon

Czas na zastrzyk Optimizmu, czyli Koronowirus Polska vs. Korea

Wykop Skomentuj23

Poniżej zamieszczam kolejno 2 wykresy reprezentujące graficzny opis przebiegu epidemii w S.Korei. Wykres pochodzi ze strony https://www.worldometers.info/coronavirus/ tym samym dzieki blogerowi @PiotrKO za podzielenie się informacją o tej stronie.

image

Drugi z wykresów zawiera moją interpretację gdzie wyraźnie rozrózniam i zanaczam cztery odcinki proste każdy przypisany osobnemu etapowi choroby czy tez epidemii jak kto woli.

1. Etap 1 to etap wstepnego zarażania

2. Etap 2 to etap rozwoju populacji

3. Etap 3 to etap ustabilizowanego wzrostu

4. Etap 4 to etap spowolniania i wygasania

image

Przebieg epidemi w Korei jest zgodny z oczekiwaniami, w wypadku epidemii gdzie mamy zdecydowane działanie człowieka spowalniające process zarażania się wirusem. Mam tym samym nadzieję, że podobny jest (będzie) zarówno przebieg tego procesu jak i sam process spowalniania Polsce i to już wkrótce.

Przeglądając inne kraje na stronie worldmeters.info zauważyłem ze są kraje które, chociaz nie osiągneły jeszcze etapu 4 tego, to są juz w etapie 3-cim, czyli prawie że już w momencie zanim sie zacznie sie etap spowolniania. Do tych krajów należy Polska, Norwegia, Kanada, Irlandia i chyba Wlochy też pomimo olbrzymiej liczby zakażen... chociaz takie kraje jak Wielka Brytania czy USA są w dalszym ciągu w etapie rozwoju choroby i zakażeń.

Tym samym potrzeba tam jest prawdopodbnie kilka dobrych dni zanim efekt ograniczen da o sobie znać.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale