Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
7 obserwujących
284 notki
171k odsłon
197 odsłon

Dlaczego Hydroxychloroquine nie działa, a szczepionka może być lepsza?

Wykop Skomentuj21

Pytanie postawione w tytule notki może sugerować że Hydroxychloroquine faktycznie nie działa, jednak z tego co mówia w mediach u jednych działa a u innych nie działa, co oczywiście może być i tak i owak.

Tym samym pojawiają sie i tu i tam doniesienia że chorzy zainfekowani virusem COVID-19 majacy krytyczne objawy w wyniku terapii z hydroxychloroquine zdrowieją, z drugiej strony pojawiaja sie też silne głosy powątpienia ze strony tzw establiszmentu że lekarstwo to nie działa. Lub że nie ma wystarczających danych żeby można je było uznać za działające. Tym establiszmentem so znani virusolodzy, ludzie powiazani z WHO, Wellcome Fundation, Bill Gates Fundation, lewaccy politycy i praktycznie całe lewactwo.

Żeby jednak zrozumieć dlaczego hydrochloroquinoline może nie działać trzeba dla wyjaśnienia zagadki przywołać logikȩ opłacalności biznesowej i założyć że po prostu leczenie chorych tanią hydroxychloroquine jest o wiele, wiele tańsze, niż prewencja glopbalna polegająca na zaszczepieniu calej populacji tego globu.

Tk wiȩc o ile hydroxychloroquine jest lekarstwem niedrogim i bedzie stosowana tylko w okolicznosciach przypadkow groźnych i krytycznych, to z drugiej strony mamy lukratywny scenariusz rozwojowy ze szczepionka która możemy zaszczepic każdego obywatela tego swiata.

Wiȩc kiedy założymy że zaszczepimy 6 mld z 8 mld populacji tego świata (wszytkich siȩ nie da), a koszt szczepionki bȩdzie powiedzmy $20 to łatwo policzyć 6x$20 = $120 miliardów.

A w przypadku kiedy szczepienie bȩdzie wymagane każdego roku to ja pozostawiam to liczenie już innym, policzcie sobie sami.

Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości