Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
8 obserwujących
306 notek
182k odsłony
249 odsłon

Szachy, Black Life Matters, Prawa Kobiet i Konie

Wykop Skomentuj11

Otóż okazuje się że w miare postępu cywilizacyjnego i dążeniom postępowej ludzkości do ideału sprawiedliwości społecznej, równouprawnienia i zwalczanie wszelkiego rodzaju homofobi znana wiekszości ludzi popularna gra w Szachy wylądowała na cenzurowanym. 

Długo by tłumaczyć zasady gry w szachy, bo są zawiłe, a jest to jedna ze starszych gier pochodząca z 7 wieku naszej ery. Jest to gra bardzo strategiczna, wymagająca wielu umiejętnosci i zdolności intelektualnych. Podobno nawet dzieci umiejące grać w Szachy radzą sobie w życiu lepiej niż te nieumiejące.

Otóz w szachach sa figury białe i czarne stad ktoś ze strony BLM dostrzegł ostatnio brak sprawiedliwości i rasizm w podstawowej regule gry która jest że grę w szachy, znaczy pierwszy ruch zawsze ma gracz grający kolorem białym. Niedobrze, oj niedobrze…

Jednak w momencie kiedy się ktoś temu jeszce bliżej przyjrzy to zauważy że w szachach Królówka (kobieta) wykonuje cała i najgorszą “brudną” robotę latając po szachownicy w tą i spowrotem, a Król (samiec) tylko się temu przygląda, a jezeli dojdzie do sytuacji gdzie Król jest zagrożony, to nie ma żadnego problemu żeby poświecić życie Królówki i oddać ja w ofierze jakiemuś gońcowi czy wieży, czy nawet zwykłemu pionkowi… po to tylko żeby król przeżył, i mógł dalej dostojnie patrzeć. Czy nie jest to niesprawiedliwość i szowinizm pochodzące gdzieś ze starożytności? Od kultur prymitywnych? Trzeba podział prac sprowadzić do istniejącej w obecnej nam współczesności.

Inne niesprawiedliwości które łatwo zauważyć to takie cos że Koń (skoczek) niemalże fruwa and głowami innych figur, nawet and samym Królem i jemu wolno, a innym nie. To jest tez bardzo niesprawiedliwe i urąga zasadzie szeroko rozumianej sprawiedliwości oraz zasady równych szans.

Jest jeszcze inny problem którego ja nie rozumiem i nie potrafie zakwalifikować, bo niektórzy mówią że nie wolno bić Konia przy Królowce, co jest oczywistą nieprawdą, bo to jakby jakiś żart, bo póki co jest wolno. Ale nigdy niewiadomo i jest obawa że i ta nieregularnośćo może stać sie nowa kontrowrsją w grze w Szachy, kiedy to sprawie bicia Konia przyjrza sie nie tyle Czarni Ludzie lub nie tyle Kobiety Feministki co Obrońcy Zwierząt i Koni… lub parlament IIIRPWykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo