Blog
Patrzone z Kanady
DotCa
DotCa Wlasciciel biznesu, mąż żony
5 obserwujących 217 notek 124221 odsłon
DotCa, 26 października 2017 r.

Jak już kopać Tuska to zacząć zgodnie z wartościami europejskimi

534 24 1 A A A

Dla każdego mniej lub bardziej uważnego obserwatora, zachowanie i postȩpowanie Donalda Tuska jest połączone z dośc ewidentnym sygnałem, że Donald Tusk to osobnik inteligentny, wykształcony, doświadczony, sympatyczny i z nieprzeciȩtną charyzma, a do tego przystojny, wysportowany, dowcipny  i zdolny. Same plusy dodatnie.

Tym samym dziwnym jest że Donald Tusk zostawił, niedokończywszy, zaszczytne obowiązki  Premiera Polski, o które tak ciȩżko walczył z J. Kaczynskim, i uciekl z pozycji szefa-Kapitana Rządu RP do Brukseli po to żeby zostąć tam szarym sternikiem (majtkiem) -urzȩdnikiem z relatywnie wysokim tytułem jednak bez żadnych uprawnień czy przywilejów wykonawczych.

Przedtem, zanim pojechał, zdążył narozrabiać we własnym kraju, na przykład oddająć ruskim śledztwo smoleńskie, lub na własne życzenie wpakowując siebie i swojego syna w jedną z brudniejszych i bezsensownych afer biznesowych, afery przejȩcia LOT przez OLT.  Pytanie dla badaczy po co i dlaczego?

Wspólnota europejska jako taka może przetrwać taką jaką jest dziś, może też ulec ewolucji w bardziej ścisły kombinat państw, lub może tez siȩ rozpaść w jakiś nowy bliżej nieokreślony twór.

Nie wiadomo jak potoczą sie losy Europy, i nie wiem czy ktos wie, co jest wiadomo jednak to jest to, że w żadnym z możliwych scenariuszy nie ma chwały dla Donalda Tuska. 

Opublikowano: 26.10.2017 01:35. Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 03:54.
Autor: DotCa
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

1.Pisanie notek jest zajȩciem pasjonującym i poznawczym. 2.Traktuje to jako rozrywke, czȩsto jako odskok od bierzących problemów i nie mam tu żadnych aspiracji publicystycznych. 3. Wybaczam Prez. Komorowskiemu jego ortografiȩ wiȩc też proszȩ o wybaczenie za moja. 4. Na pytanie po co pisze notki odpowiadam: nie wiem,

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ci co ogladli ten wystep w tvn musza sie z mna zgodzic ze Tusk byl cienki jak Bolek
  • @ogrodniczka  Brakuje nam smialych wizji. Ale to wynika z naszych zachowan, ciagle skuleni z...
  • @Animela  PiS jest obecnie najlepsza opcja dla Polski. Jesli pojawi sie ugrupowanie madrzejsze ...

Tematy w dziale Polityka