Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
10 obserwujących
378 notek
213k odsłon
  216   0

Szachy maty

Najprostrze oprogramowanie do gry w szachy z komputerem każdy znajdzie on-line,dlatego polecam tą grȩ wszytkim z aspiracjami liderów politycznych lub liderów aspirujących być przyszłymi premierami RP. Panu Schetynie polecam też, a może przede wszytkim . Zamiast inwstowac w sztuczne zȩby pomyśl chłopie o swojej edukacji.

Szachy to gra dla ludzi inteligentnych, tych z wyższej półki,  którzy umieją myśleć a ich celem i pasją jest planowanie przyszlości. Jest na przykład taka legenda która mówi że był  jakiś tam Król który zgodził siȩ całkiem opatrznie na danie jakiemuś tam drugiemu Królowi podwojonej liczby ziaren zboża za każde z 64 pól szachowych po czym okazał siȩ być Królem niewypłacalnym. Nie znalazł biedak tyle zboża w całym swoim królestwie.   Proste bo jest to 2 do potegi 64-tej.  Czyli 2x2 za drugie pole 2x2X2za trzecie i tak dalej razy 64 ... suma pól.

Dzisiaj oczywiście jest to prostsze bo można zboże kupić od każdego kraju który ma nadprodukcje zboża, zresztą zboże dziś jest tanie jak zboże ,  i można zaofewrować opcje zbożowe.

W szachach mamy 3 rodzaje figur szachowych, tak z grupsza żeby siȩ nikt nie czepiał. Jedne to takie które mogą zawsze wrócic na swoje poprzednie miejsce jak chcą, drugie to takie które mogą powrócić na swoje poprzednie miejsce w pewnych warunkach  gry no i te trzecie (na przykład pionki szachowe)  które raz ruszone nie mogą na swoje poprzednie miejsce powrócić.

Niezależnie od mozliwości dla kazdej z tej grupy opcji powrotu na poprzednie miejsce, powrot na poprzednie miejsce jest ruchem absolutnie straconym i daje przeciwnikowi korzyść.

My mamy Dudusia, Rosja ma Wladimira.... Kto w szachy gra lepiej.


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport