Minęły kolejne komisje sejmowe, które tylko potwierdziły tezy stawiane w mojej ostatniej notce.
Doszło do tego nieodparte wrażenie, że osobą najbardziej odpowiedzialną za "dyskryminację' widzów TV Trwam jest sam o.T.Rydzyk a własciwie Jego skłonność do chorobliwej podejrzliwości oraz ukrywania rzeczywistej działalności.
Przypominam pokrótce fakty:
Lux Veritatis przepadło w procesie koncesyjnym dlatego, że:
Przy majątku ok. 90 mln PLN, 68 i pół miliona to pożyczka do spłacenia nie wiadomo jak do 2019 roku (odmowa informacji przez LV).
Z 90 mln majątku, ponad 42 miliony jest "utopione" (środki trwałe), w szkołę WSKSiM, odwiert geotermalny oraz wyposażenie TV Trwam.
Nie wiadomo jakie dokładnie są środki pieniężne na koncie Lux Veritatis (odmowa dokładnej informacji).
Malejące wpływy z darowizn na Lux Veritatis (nota bene, fundacji bezprawnie reklamowanej na antenie Radia Maryja), nie zapewniają obsługi opłat za użytkowanie multipleksu.
Alternatywa:
A można było przed staraniem sie o koncesję na multipleks doprowadzic do renegocjacji pożyczki z Zakonem Redemptorystów tak, aby w dokumentach księgowych zadłużenie było znacząco niższe ...
Albo założyć spó...
Albo zlecić ...
Albo sprawdzić ...
Oraz zlecić niezależnej ...
(Trzykropki wynikają z tego, że za taką wiedzę się płaci)
Ale Lux Veritatis założyła, że złoży dokumentację taką jaka wg. niej będzie odpowiednia.
Wniosek przepadł, ponieważ Lux Veritatis woli wrzeszczeć przez posłankę "cośtam, cośtam" et consortes, a nie przedstawiać faktycznych danych.
Jeżeli egzystuje sie w zamkniętym świecie współwyznawców, wychodząc ze skorupy co 10 lat na spotkania w Sejmie, to takie są tego efekty.
Rzekome 1,5 miliona zebranych podpisów ma na celu tylko i wyłącznie pokazanie PiSowi oraz Solidarnej Polsce:
"Patrzcie: taka jest nasza siła, jeżeli nas nie poprzecie w pozaprawnym nacisku na KRRiTV, to nie możecie liczyć na nasze poparcie w przyszłych wyborach."
I tutaj chylę czoła przed o.T.Rydzykiem.
Jako wytrawny polityk doprowadził do tego, że politycy z prawicowych partii opozycyjnych w Polsce są uzależnieni od twardego elektoratu prawicowego "Radia Maryja".
Nikt wcześniej nie doprowadził do takiego upodlenia pojęcia katolicyzmu w imię swoich interesów, jak wymieniony wyżej redemptorysta.
Wydaje się, że ośrodek decyzji polskiej hierachii katolickiej jest teraz w Toruniu, a nie gdziekolwiek indziej.
Oby tak dalej, laicyzacja ma przyszłość...
Inne tematy w dziale Polityka