Blog
Obserwacje po 60tce
Dziadek Wnuka
Dziadek Wnuka Życie moje przeminęło na emigracji. Teraz w Polsce ze zdumieniem obserwuję, co się dz
3 obserwujących 74 notki 63441 odsłon
Dziadek Wnuka, 15 maja 2014 r.

Wiosna narodów czyli jak Korwin-Mikke wygrał eurowybory

Resztkami sił gonię, ale czytam, czytam i czytam. I bardzo jest mi wesoło, gdy czytam kasandryczne przepowiednie, jak to wygra PO albo PiS, a potem będzie SLD, Palikot i cała reszta menażerii. Otóż nie, drodzy komentatorzy, rzczywistości dłużej zaklinać się nie da. Te wybory już wygrał Janusz Korwin-Mikke i jego Kongres Nowej Prawicy. Wygrał je w cuglach, mimo kampanii, którą prowadzą wszystkie główne media, a może właśnie... dzięki tej kampanii? Tak czy inaczej Janusz Korwin Mikke jest największym wygranym tych wyborów już dzisiaj. I gdy wrócicie do tej notki po 25 maja, to będziecie tylko w zdumieniu kiwać głowami, jak ktoś na blogu tak trafnie przewidział, co wydarzyć się może. 

Otóż w najbliższym tygodniu, tym ostatnim przed wyborami, atak na Korwina-Mikke zostanie znacząco nasilony. W podsumowaniach w piątek i sobotę wyciągnie mu się wszystko to, co da się wyrwać z kontekstu i przedstawić go w złym świetle. TVN i TVP już pracują zapewne nad takimi sążnistymi reportażami podsumowującymi. Ale to wszystko na nic. Korwin wygrał już dzisiaj. Dlaczego? Na razie pięć powodów, które pokrótce omówię:

1. Nowa Prawica zgarnęła nowe pokolenie - pokolenie, które nie używa telewizora, nie czyta gazet, nie słucha radia. To nowe pokolenie posługuje się internetem. Niektórzy nazywają ich NOTV, inni FYT (Facebook, Youtube i Twitter). Oni nie reagują na przekaziory i pudła rezonansowe. Mają w dupie autorytety. 

2. Żelazna konsekwencja Korwina - od ujawnienia agentów w pamiętnym 1992 roku po dzień dzisiejszy facet jest konsekwentny i logiczny do bólu. Momentami logiką wręcz zabija, a jak to mówi młodzież, masakruje I mówi cały czas to samo, okazuje się, że ma rację w wielu sprawach. On nie jest chorągiewką. 

3. Efekt kuli śniegowej - media, mówiąc o Korwinie, nawet źle, ale publikując wyniki sondaży, spowodowały, że nagle skończył się dylemat zmarnowanego głosu. Ma 9%? No to dobrze. Zastanawia mnie tylko jak naprawdę wygląda to poparcie (powinno być większe), ponieważ CBOS oraz inne sondażownie dziwnie się zachowują a według mojego kolegi związanego ze środowiskiem, w szeregach lewicy narasta panika. 

4. Ogromne poparcie lubianych ludzi- dzisiejszy występ Maxa Kolonko to praktycznie przypięczętowanie zwycięstwa Korwina i gwóźdź do trumny TVNu. Po raz drugi czarno na białym pokazał manipulację "wanna-be-autorytetów" z telewizji, którą gardzę. 

5. Wiosna narodów - wspólna Europa skończyła się wraz z kiełbasą z Austrii. Ludzie na własne oczy zobaczyli co oznaczają pseudo-europejskie wartości. I chociaż chcą Europy to nie chcą zboczeń, dziwactw i dennej pseudo-rozrywki. Tym samym kiepski konkurs piosenki był jednym z kluczowych elementów zabijania retoryki PO oraz wzmacniania nastrojów antyunijnych. A osób nastawionych negatywnie do Unii jest w Polsce blisko 70%, jak wynika z badań Eurostatu. 

Dlatego Korwin-Mikke wygrywa eurowybory w cuglach, ku rozpaczy towarzyszy z Wiejskiej, Ordynackiej oraz innych ulic w Warszawie (a także innych miast). Narastająca panika w szeregach władzy jest tego najlepszym dowodem. Wiosna narodów tuż tuż.

Co było do udowodnienia.

Tako rzecz Dziadek Wnuka. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziadunio

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @BLACKLEY Proszę nie dezawuować naszej kandydatki.
  • @BRYGIDA NARUNIEC Szanowna Pani, Lichocka jest profesjonalistką, ale przebitki na minę...
  • @LESNODORSKI Porównywanie pani Anny Marii Anders do psa uważam za bardzo nieeleganckie. Metoda...

Tematy w dziale