1 obserwujący
5 notek
910 odsłon
39 odsłon

Wolność ! Tomku .

Wykop Skomentuj

Gdy Prawda i Fałsz w jednym stały domu

 

Prawda ze swojej natury jest oczywista i przez to często naiwna i głupia wiarą w siłę swojej oczywistości . Fałsz z zasady musi przedstawiać nie siebie ale udawać kogo innego licząc się , że jego oczywistość nie może zostać odkryta przedwcześnie , wiec  używana argumentacja jest z natury bardziej przemyślana logicznie i mądrzej dobrana .

Każdy z nas ma swoje doświadczenie życiowe w tej materii i często sam sprawdził na sobie , że argumentacja Fałszu była bardziej wiarygodna od faktów Prawdy .w przypadkach zdarzeń w , których nie byliśmy uczestnikiem bezpośrednim  czyli prawdy nie doświadczaliśmy osobiście.

Gdyby jednak któryś z Szanownych Czytelników  nie sprawdził tego na sobie , to znaczy , że jest młody i będzie miał tę szansę niebawem . /polecam to co napisałem wczesniej być może będzie łatwiej korzystać z doświadczenia życiowego kogoś niż ćwiczyć to na sobie /

Co skłoniło mnie do tego wpisu? – coś co już raz przeżyłem i miałem nadzieję , że innym będzie to oszczędzone .

Mimo , że czasy już inne , demokracja już nie ludowa , media  niezależne  , UNIA  za płotem , NATO nad głową , a  ONA znów wróciła  nad Wisłę .

 Widzi lubi to miejsce  fatamorgana !

Był taki czas – bardzo długi  , gdzie  co innego się mówiło , inaczej się robiło , a co się myślało to weryfikowała  otaczajaca rzeczywistość .

 Malowany deklaracjami nie pozbawionymi logiki oraz troski o dobrobyt obywateli  wspaniały obrazek , głoszony przez działaczy i poparty przez autorytety które to obliczyły lub zmierzyły oraz media co  o tym donosiły tworzył swoista fatamorganę , którą w żaden sposób nie dało się dopasować do otaczającej rzeczywistości.

 Dla wierzacych była ona pocieszeniem , dla myślących obłudą .

W sumie zdawali sobie z tego sprawę prawie wszyscy deklarujący jak i myślący , że repertuar tych obrazków ma swoją granicę bo nie wypada aby nastepny deklarujący  malował gorszy obrazek od swojego poprzednika w niezmiennej rzeczywistości i  , że doprowadzi to  w końcu do absurdu .

 Z tego zagrożenia wynikła zgoda na 1980 rok .Pózniej zaczynaliśmy od octu i musztardy , byli  tego winni i można było obrazki malować od nowa .,  Jednak  już nie były one tak dogmatycznie naiwne i ideologicznie spójne .To już obrazy z podtekstami i znaczeniem ukrytym ./może przy innej okazji o tym /

Czas bieżący . Nie wiem jak Państwo, ale ja mam pewność , że znów wraca moda na obrazki aby przykryły rzeczywistość .

 Teraz obowiązuje styl oszpecania rzeczywistości i przedstawiania jej w ciemnej tonacji  aby mobilizowac wierzacych a myślacym dać zajęcie .

Zastanawia mnie tylko jedno . Jak mimo upływu lat, niewiele zmieniła się mentalność tych malarzy? Dalej są przekonani o powszechnym zachwycie nad kolejnymi dziełami ?. Widocznie  rzeczowej argumentacji przedstawić już nie mogą  , aby nie narazić się na określenie obłudnych cyników .

Jednak na cos liczą -, mniemam , że chodzi im o tych co nie pamiętają lub nie mogą pamiętać poprzedniej edycji ,  z serii „szczytnych osiągnięć „  w „świetlanej przeszłości „ a mogą kupić się na „czarną dziurę „ w tej edycji .

Apeluję wiec do młodych , fatamorgana już się zaczyna i miejcie oczy  szeroko otwarte aby nie dać się wykiwać .

Czerwoni na salonach i niektórzy na Salonie 24 czynią to do czego salon służy , do gry z nami w salonowca .

 Wiec gramy w Teletubisie ,kupkę papieru ,w słówka ,w zielone itd. I o to im chodzi !

Taka powinna być nasza rola gonić króliczka a nie zajmować się tematami istotnymi.

Np. : ile razy można wypominać , że ktoś pisze głupstwa i to po linii swojej gazety, a on dalej to czyni ? Bo tak długo jak ktoś na te „głupstwa” daje swój komentarz ,tak długo piszący spełnia swoja rolę i będzie to czynił dalej . Sprzedawał obrazek . Prosta rada nie kupować , poczytać można .  Wtedy jest szansa , że kitu będzie mniej a obrazek bardziej pasował do realiów .

 
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale