9 obserwujących
105 notek
58k odsłon
1175 odsłon

Wiceprezydent dla Bidena - pierwsze komentarze mediów w USA

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj32

Kamala Harris as VP pick was smart move by Biden . Harris was Biden’s only logical choice. 

Komentuje Douglas Schoen - liberalny amerykański analityk polityczny, pisarz, wpływowy lobbysta i komentator. 

"Kandydat demokratów na prezydenta Joe Biden,ogłosił dziś, że jego wiceprezydentem jest senator Kamala Harris z Kalifornii.

Z pewnością, Harris była jedynym logicznym wyborem Bidena. ..Aby zbudować koalicję wyborczą niezbędną do zwycięstwa, Biden musiał wybrać "running mate", który jako partner spełnia trzy wymagania. 

Po pierwsze, i przede wszystkim, wyborem Bidena musiał być ktoś, kto ma zdolność, doświadczenie i postawę do objęcia prezydencji w dowolnym momencie, biorąc pod uwagę wiek Bidena i wątpliwości dotyczące jego ostrości umysłu. Jest to pod wieloma względami najważniejsza jakość dla partnera Bidena, biorąc pod uwagę, że kampania Trumpa sprawiła, że wiek i sprawność umysłowa Bidena były centralnym elementem ich ataków na jego kandydaturę. 

Po drugie, biorąc pod uwagę, że Partia Demokratyczna przesunęła się dalej w lewo - a postępowy ruch jest wyraźnie w marszu - wiceprezydent Bidena musiał być  jednoczącą postacią dla postępowców i centrystów, a także niezależnych.

Po trzecie, kandydatura Bidena stoi w obliczu wyraźnego deficytu entuzjazmu wśród Demokratów. Demokratyczni wyborcy są mniej motywowani prawdziwym entuzjazmem dla Bidena, a bardziej niechęcią do Trumpa. W związku z tym idealnym wiceprezydentem musi być ktoś, kto może wzbudzić dwa krytyczne bloki wyborcze w demokratycznej bazie wyborców non -white  i młodych wyborców radykalnych - i skłonić ich aby rzeczywiście w dniu wyborów zagłosowali

Z pewnością Harris była jedynym realnym pretendentem, który pasował do tej roli.

Kamala Harris posiada doświadczenie, kwalifikacje i sylwetkę, które są niezbędne dla tego stanowiska, biorąc pod uwagę jej rekord jako doświadczony prokurator stanowy, były prokurator generalny i obecny senator z uznaniem krajowym.

Chociaż postępowcy są ostrożni z pochwałami na temat osiągnięć Harris jako prokuratora do zwalczania przestępczości, ta kandydatura jest dla Bidena bardzo korzystna. Harris może pomóc Bidenowi ugruntować swoją pozycję wśród wyborców centrowych, a nawet niezdecydowanych; jak również umiarkowanych wyborców republikańskich. Wielu z nich jest niezadowolonych z Trumpa i skłaniają się ku Bidenowi, ale są zniechęceni przez skrajnie lewicowe wezwań do ograniczenia finansowania policji.

Co więcej, jako czarna kobieta, która była poważnym pretendentem do nominacji Demokratów i która zajmowała ogólnie progresywne - ale niekoniecznie skrajnie lewicowe stanowisko w kwestiach takich jak opieka zdrowotna. Harris jest politykiem wybijającym się, jest elokwentna i jest w stanie wywołać demokratyczne emocje i entuzjazm, których kandydatura Bidena pilnie potrzebuje.

Mówiąc najprościej, oprócz Harris, żaden inny kandydat lub członek Kongresu nie ma doświadczenia, wzrostu lub tła, aby być "na bilecie", zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w każdej chwili, może ona mieć możliwość do objęcia prezydentury.

Jednak nawet z Harris na bilecie, Biden nadal stoi przed wyzwaniem zjednoczenia postępowców i umiarkowanych wokół integracyjnego i pozytywnego przesłania dla jego kandydatury, która jest czymś więcej niż reakcją na polaryzację Trumpa i jego porażki przywódcze.

Jednakże, lewicowe "przegięcie" Partii Demokratycznej, nadal stanowi zagrożenie dla kandydatury Bidena, zwłaszcza jeśli mainstreamowi Demokraci zaczną przyjmować wezwania do ograniczenia finansowania i deprecjacji roli policji. Stanowiłoby to zagrożenie również dla Demokratów, gdyż będą się kojarzyć z przemocą i grabieżą w dużych miastach, które obecnie mają miejsce w Chicago i innych metropoliach.

Ostatecznie jednak Harris była mądrym wyborem i właściwym wyborem, a jej wybór stawia Bidena o krok bliżej Białego Domu. "

Wśród komentatorów ze strony konserwatywno-republikańskiej padają głosy o skrajnie liberalnym programie Harris, którym popisywała się w czasie kampanii wyborczej Demokratów. Harris publicznie atakowała Bidena w wyjątkowo arogancki i agresywny sposób... Harris wybrała Partia demokratyczna a nie Biden (David Bossie - republikański aktywista, członek sztabu wyborczego Trumpa).

Inne głosy zwracają uwagę na Kamalę Harris jako zręcznego demagoga która postrzega politykę jako grę i jest w stanie szybko wyeliminować Bidena jako niezdolnego do sprawowania Prezydentury i zająć jego miejsce (Tom Del Becaro - Chairman of the California Republican Party ).

W sumie, republikanie też się zgadzają że Harris może bardzo pomóc Bidenowi wybory wygrać (Leslie Marshall - znana liberalna amerykańska dziennikarka) .

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka