10 obserwujących
110 notek
64k odsłony
929 odsłon

Bombami w Trumpa. Uwaga, uwaga - nadchodzi!

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj43

Już kilkanaście dni temu ukazał się komunikat agencji Associated Press.

"Bob Woodward's new book about President Donald Trump, titled 'Rage,' due Sept. 15 "

" Nowa książka Boba Woodwarda o prezydencie Donaldzie Trumpie, zatytułowana "Rage", ukaże się 15 września."

O tej książce mówi się od dawna. Woodward napisał ją w oparciu o własne analizy okresu prezydentury Donalda Trumpa oraz, przede wszystkim, o rozmowy i wywiady które przeprowadził z wieloma naukowcami, dziennikarzami i politykami; w tym z Donaldem Trumpem. 

Rage”... Bob Woodward jest wściekły... Jest, po prostu, wściekły na Donalda Trumpa. 

Robert „Bob” Woodward jst jednym z najbardziej znanych dziennikarzy w Stanach Zjednoczonych, zręcznym pisarzem i niezłym mówcą. Jest autorem wielu książek i dwukrotnym laureatem nagrody Pulitzera.  

Nagroda Pulitzera (Pulitzer Prize) jest coroczną amerykańska nagrodą przyznawaną za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki 

Jako młody reporter w The Washington Post, Bob Woodward i inny dziennikarz Carl Bernstein, ujawnili w 1972 roku szczegóły tzw. „afery Watergate”, nazywanej później „skandalem Watergate"; co doprowadziło do licznych dochodzeń rządowych i dymisji prezydenta Richarda Nixona.  

Praca Woodwarda i Bernsteina zdobyła powszechne uznanie i nazwana została przez dziennikarza Gene Robertsa "najlepszym sprawozdaniem politycznym wszechczasów”

Od tamtego Woodward pracował dla Washington Post przez ponad 40 lat i napisał 19 książek o amerykańskiej polityce, z których 13 weszło na szczyty list bestsellerów.

Napisana przez Woodwarda i Bernsteina książka o skandalu Watergate, "All the President's Men", stała się bestsellerem nr 1 New York Timesa, a w 1976 roku została przekształcona w film z udziałem Roberta Redforda jako Woodwarda i Dustin Hoffmana jako Bernsteina. W Polsce, film zdobył wielką popularność jako „Wszyscy ludzie prezydenta”.

Od tamtej pory obaj dziennikarze stali się celebrytami... Bob Bernstein został poważnie liczącym się rzecznikiem interesów Partii Demokratycznej. Zawsze popierał wolność słowa i demokrację i wiele z jego książek spełniało kryteria względnie obiektywnego i przyzwoitego dziennikarstwa przez długi czas 

On, w znacznej mierze, zainspirował ogromną falę zainteresowania dziennikarstwem śledczym.

W ostatnią niedzielę Woodward udzielił wywiadu telewizji CBS, podczas popularnego programu „60 minut” - 

"Bob Woodward Tells ’60 Minutes’ Why He Made A Judgment Call That Donald Trump Was The “Wrong Man For The Job”: “ It’s a conclusion based On evidence” 

"Bob Woodward mówi "60 minut", dlaczego osądził że Donald Trump był "złym człowiekiem do tej pracy": "To wniosek na podstawie dowodów" .

O największych „bombach” w nowej książce Woodwarda już prawie wszyscy wiedzą wszystko, ale w swoim niedzielnym wywiadzie, słynny żurnalista śledczy wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na ostateczny wyrok na Donalda Trumpa w swojej książce - prezydent był "złym człowiekiem do tej pracy." 

"Jesteś znany jako reporter, który nie wkłada palca między drzwi. A jednak, na końcu tej książki robisz właśnie to", powiedział korespondent 60 Minut, Scott Pelley do Woodwarda.

"Jest to wniosek oparty na dowodach, przytłaczające dowody, że nie mógł stanąć na wysokości zadania z wirusem i powiedzieć prawdę," Głównym przedmiotem ataku na Trumpa w książce, jest jego postępowanie w czasie zapoczątkowania i rozwoju pandemii. 

W zeszłym tygodniu, CNN i The Washington Post poinformowały o najbardziej sensacyjnej rewelacji w książce - że Trump wiedział już 7 lutego, że koronawirus jest „śmiertelnym zagrożeniem”, i że jest „o wiele gorsz niż grypa” . Jednak Trump zbagatelizował nasilenie i zagrożenie wirusem przez cały miesiąc, a nawet porównał go do grypy sezonowej. 

„Trump bagatelizował potencjał rozprzestrzeniania się wirusa i wyśmiewał swojego rywala Joe Bidena za noszenie maski. Jego kampania nadal organizuje wiece, w których kibice są szczelnie spakowani, a wielu nie ma na sobie masek. Tak było przez trzy miesiące, na wiecu zaplanowanym na niedzielę wieczorem w Henderson, NV. maski są zalecane, ale nie są wymagane." - napisał Washington Post. 

Od początku roku, Woodward przeprowadził wywiad z Trumpem 18 razy, co doprowadziło do wielu spekulacji, dlaczego prezydent zdecydował się na własne grillowanie przez słynnego reportera śledczego. Jedna z teorii: Trump myślał, że może zachwiać Woodwardem na wyniki jego administracji przez zwykłą siłę osobowości i perswazji. 

Trump bronił swoich uwag, które Woodward złapał na taśmie. Prezydent powiedział, że obniżył rangę zagrożenia wirusem, ponieważ nie chciał "panikować" Amerykanów; również dlatego, że był zaalarmowany zagrożeniem ze strony Antify i że Demokraci chcieli to wszystko przeciw niemu wykorzystać.

Woodwarda oburzyło, że Trump powiedział “nothing more could have been done to curb the virus.”

Woodward rozmawiał z Trumpem otatni raz w sierpniu, ale książka była już w drodze do wydawcy. Woodward powiedział Trumpowi: "To trudna książka. Będą rzeczy których nie polubisz, a także wyroków które zrobiłem."

Woodward powiedział prowadzącemu wywiad Pelleyowi, długoletniemu prezenterowi CBS News: "Półtorej godziny po wywiadzie Trump napisał na Twitterze, że książka Boba Woodwarda będzie fake".

Dzisiaj na FoxNews - 

Veteran journalist Bob Woodward maintained Monday that he didn’t do anything wrong by sitting on remarks President Trump made about the coronavirus in the early months of the outbreak because, at the time, the author thought Trump was referring to COVID-19's impact on China.”

„Dziennikarz weteran Bob Woodward stwierdził w poniedziałek, że nie zrobił nic złego, skupiając się na uwagach prezydenta Trumpa na temat koronawirusa w pierwszych miesiącach wybuchu, ponieważ w tym czasie myślał, że Trump miał na myśli wpływ COVID-19 na Chiny.”

W czasie kadencji Donalda Trumpa, a w oresie przedwyborczym w szczególności, Bob Woodward dał się poznać jako głośna tuba Demokratów i nieprzejednany wróg Donalda Trumpa.  Mimo długoletniej dobrej reputacji, był wielokrotnie osądzany za „przejęzyczenia” i manipulacje. 

Opinia Boba Woodwarda ma wielką siłę przebicia w mediach... Woodward jest tak demokratyczny, jak demokratyczne są media. 

Woodward jest rozjuszony od dawna, Trump z nim grał... Taka jest opinia wielu obserwatorów na zachód od Edenu.

Wybory, tuż tuż. Termin publikacji książki i nalot na Trumpa nie są przypadkowe... Bomby Woodwarda mają zmieść Trumpa z powierzchni ziemi. 

I dont think so. 


Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka