11 obserwujących
137 notek
87k odsłon
1897 odsłon

Walka Trump - Biden nierozstrzygnięta... A jak na końcu będzie remis?.

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj53

Walka Trump vs. Biden trwa... A co się stanie, jak będzie remis?.

Zakończyła się pierwsza publiczna debata telewizyjna pomiędzy urzędującym prezydentem USA i jego konkurentem w wyborach, Joe Bidenem. Oglądałem na FoxNews. 

Moderowany przez Chrisa Wallace, 90-minutowy program zaczął się o 9 pm ET w Sali na Case Western Reserve University w Cleveland Ohio.

Określone wcześniej tematy - osiągnięcia Trumpa i Bidena w polityce, nominacja nowego sędziego do Sądu Najwyższego, pandemia COVID-19, stan gospodarki kraju, problemy rasy i przemocy w miastach oraz integralność wyborów, nie były poruszane w tej kolejności.

Obaj potrzebują zwycięstwa w tej rundzie.

Biden spięty ale potem rozluźniony. Trump poirytowany przez cały czas. Na twarzy Biden blady, Trump czerwony. Wzajemnie sobie przerywają, ale Trump częsciej. Biden używał dużo sloganów i utartych anty-Trumpowych wyskoków, W pewnym momencie nazwał Trumpa klownem. Zrobiła się pyskówka...

Omówienie całej debaty zasługuje na osobny artykuł; pozostanę więc przy ogólnej ocenie wyniku debaty i wnioskach... Oceny mediów będą różne. Trump nie wygrał, ale nie przegrał... Sądzę, że ze względu na "sympatię", w sondażach pójdzie raczej w dół. 

Po debacie, opinie komentatorów na FoxNews są zróżnicowane; z podkreśleniem, że Biden wypadł lepiej niż się spodziewano... Według mnie, dla Trumpa remis plus... Spodziewałem się po nim więcej.

Ale pozostały jeszcze dwie rundy . 

To jest prawdziwa walka, od czasu nominacji Bidena na prezydenckiego kandydata demokratów – dwóch bokserów okłada się na ringu pięściami przez wiele tygodni. 

W walce bokserskiej na ringu przekonywujący jest tylko knock-out... Jeśli jest to tylko walka o punkty – zawsze decydują sędziowie. Ileż to razy wynik przerobili sędziowie i ogłosili zwycięzcą słabszego zawodnika !? 

Ustawianie walk najczęściej kojarzy się z grubą kasą. Boksera odwiedzają gangsterzy i każą przegrać, bo zainwestowali grube pieniądze w zakład bukmacherski.

Cassius Clay, przeciwnik Zbigniewa Pietrzykowskiego w walce o złoty medal na olimpiadzie w Rzymie w 1960), po walce został Cassiusem X, a potem Muhammadem Alim, 25 lutego 1964 roku pokonał słynnego Sony Listona. To była walka roku - uznał magazyn "The Ring"... Rok później doszło do rewanżu a przechwałki Alego o szybkim pokonaniu rywala spełniły się co do joty, bo Liston padł podcięty już w pierwszej rundzie. Obie walki były ustawione i do dzisiaj budzą kontrowersje. 

W światłach jupiterów całego świata obywa się walka dwóch amerykańskich zawodników... Don Trump vs. Joe Biden. Walka wielorundowa którą wszyscy się interesują. 

Stakes are high!... To jest walka o wszystko... Zawodnik Trump wagowo cięższy i wzrostem wyższy, od przeciwnika trochę młodszy... Przeciwnik Biden jest z niższej kategorii wagowej i nie dorównuje Trumpowi ani bokserskim kunsztem, ani techniką... Cel obu zawodników – tylko wygrana; w ostatniej rundzie trzeba zadać decydujący cios... 

Przeciwnicy wymieniają ciosy i stosują uniki. Zawodnik Trump jest masywniejszy, zawodnik Biden to chudzina i walczy nieczysto...W czasie przerw sekundanci coś mu podsuwają. Porusza się żwawo i złośliwie uśmiecha. 

Widać, że obaj zawodnicy są dobrze przygotowani przez trenerów. 

Zapełnione miejsce dla publiczności wokół ringu, ogromna widownia przed ekranami domowych telewizorów.

Komentatorzy głośno wskazują faworyta, trener podczas przerw dokarmia zawodnika Bidena. Zawodnik Trump pije wodę... Na razie nie widać sędziego głównego, chyba udał się na stronę. 

Zacierają ręce bookmacherzy, baby wróżące z ręki informują przez media społecznościowe o prawdopodobnym wyniku walki... Na razie sędziuje publiczność na widowni wokół ringu i widzowie przed ekranami telewizorów... Komentują media. 

Zawodnicy walczę już długo, od nominacji Bidena na kandydata do walki... W czasie krótkich postojów doradcy i trenerzy zachęcają zawodników do dalszego wysiłku 

Obaj rywale są zmęczeni, jeden bardziej. Zawodnik Trump pije tylko wodę, zawodnik Biden dostaje środki wspomagające... 

Ofensywna ciosy - niektóre markowane; defensywne uniki - niektóre nieudane, ale krew jeszcze się nie leje... Obu zostało jeszcze sporo ofensywnych ciosów i wiele uników... 

Nad ringiem unosi się wirusowa chmura, więc nie wiadomo, czy walka dobiegnie końca. Niektórzy kibice na widowni rzucają w zawodników puszkami albo butelkami... Jest obecna Coca-Cola, wszyscy gryzą popkorn i puszczają nosem bańki... Wiele rechotu o nic. 

Sędzia przerywa walkę i coś stronom mówi. Obaj zawodnicy coś tłumaczą, zawodnik Trump tłumaczy się bardziej... Sędzia kręci nosem i coś bąka o dyskwalifikacji zawodnika Trumpa za naruszony przed walką kręgosłup moralny,... To gorzej niżby się zawodnik naćpał. 

Zawodnik Biden się cieszy i wie o co chodzi, bo mu to sekundant to po cichu to wytłumaczył... Wszyscy czekają na gong kończący walkę, ale obaj zawodnicy nie przestają... Zawodnik Biden ma mniej ciała i jakby słabnie, zawodnik Trump jakby wolniej się porusza. 

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka