11 obserwujących
159 notek
110k odsłon
705 odsłon

Ostatnia debata Trump-Biden. Czy słoń rozjechał osła?

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj24

Czwartkowe popołudnie na Florydzie... ostatnie dni były deszczowe, dzisiaj trochę lepiej, ale pogoda ma się wkrótce zmienić; pewnie po wyborach. 

Dziś wieczorem prezydent Donald Trump i Joe Biden zmierzą się w ostatniej debacie przed wyborami w 2020 roku. .. Przypomnienie na początku - słoń to symbol Republikanów, a osioł to znak Demokratów.

Prowadząca debatę Kristen Welker uzyska kontrolę nad kandydatami; może im wyłączać mikrofon, co może zakłócić swobodną odpowiedź rywalowi. To pozostanie do decyzji Welker, która będzie pierwszą czarnoskórą kobietą - moderatorką debaty prezydenckiej od czasu Carole Simpson w 1992 roku, kiedy wygrał Bill Clinton.

Mikrofony będą wyciszane kiedy trzeba, a muchy z debaty wiceprezydenckiej które miał na głowie Pence, trzymane w ryzach...Tematy dyskusji wyraźnie nieobecne w kluczowych kwestiach, to gospodarce i polityka zagraniczna.

Zamiast tego, dzisiejszy program będzie trzymać się tematów - walka z COVID-19, wyścig wyborczy w Ameryce, zmiany klimatu, amerykańskie rodziny, bezpieczeństwo narodowe i przywództwo. Tak ustaliła Komisja Wyborcza.

Strategią debaty Demokratów ma być unikanie przedstawiania osiągnięć Trumpa w czasie jego prezydentury. Demokraci chcą pominąć pytania dotyczące gospodarki i polityki zagranicznej, aby uniknąć dwóch mocnych filarów narracji Trumpa.

Jak można sobie wyobrazić, obóz Trumpa nie był zachwycony wyborem tematów... Szef kampanii prezydenta oskarżył Komisję o pro-Bidenową stronniczość, ponieważ zwolennicy Trumpa twierdzą, że prawdziwym powodem zaniechania tematu polityki zagranicznej jest zorganizowany wysiłek, aby uniknąć tematu zagranicznych konfliktów w interesach Joe Bidena... opisanego w szczegółach w niedawnym raporcie New York Post. 

Raport twierdzi, że pewna chińska firma energetyczna zaoferowała Hunterowi Bidenowi, synowi Joe Bidena, 10 milionów dolarów rocznie, tylko za "wprowadzenie" firmy na rynek amerykański, w czym pomagał tatuś.

Przewiduje się, że dziś wieczorem, Amerykanie nie usłyszą od samych kandydatów o ich polityce dotyczącej Bliskiego Wschodu, Chin lub Korei.

Plus, odmowa Bidena na odpowiedź na pytania o artykuł w New York Post, co jest ważnym elementem historii, która staje się prawdziwym problemem dla jego kandydatury

Najbardziej szkodliwa jest dla Trumpa cenzorska gra Big Tech (Facebook, Google, Amazon, Apple, Microsoft, Amazon) które usuwają treści przekazów niewygodne dla Demokratów i Trumpa... 

Na SalonYahoo można było znależć -

"Donald Trump is getting desperate — and his mental pathology is getting worse every day ."

Oczywiście Trump, nie Biden, o którego stanie wie już (prawie) cała Ameryka.

Demokraci nie mogą pozwolić, aby Biden tą debatę przegrał. Potrzebne są manipulacje i sztuczki... Demokraci mają też potężną broń – strach przed koronawirusem... Bronią jest nie tyle sam COVID-19,co systematycznie nakręcana spirala strachu.. 


Przed 8:00 pm. naszego czasu przyszedł Vince, nasz są siad z góry; będziemy oglądali debatę razem...

Przełączam kanały x-finity na 1115, żeby wejść na NewsmaxTV... Na ekranie sala debaty na Belmont University w Nashville... Na razie nic się nie dzieje. Vince tłumaczy, że za kulisami zaczęła się pre-debata, w celu dokonania ostatnich ustaleń. Na scenie, Sam Spitzer z innymi dyskutantami z obozu Trumpa omawiają proponowane tematy debaty i snują przypuszczenia.

Zosia zrobiła kawę, pijemy i pogryzamy kawałkami polskiego piernika.. Rozmawiamy na temat ostatnich sensacyjnych doniesień, które największe media chcą przemilczeć.

"Tony Bobulinski, who was listed as the recipient of an email published by the New York Post that appeared to detail a business arrangement involving a Chinese company and members of the Biden family, has confirmed that the email is "genuine" and provided more information regarding the Bidens' role in the deal." 

Sprawa wyskoczyła kilka dni temu, a o emajlach pisał New York Post, niemiłosiernie ocenzurowany na Twitterze i Facebooku, a także schłostany w NYT i WP... Bobulinski, oficer USNavy i lobbysta, przez wiele lat był partnerem biznesowym Huntera Bidena w Rosji, Chinach i na Ukrainie... Majle ujawniły korupcję w rodzinie Bidenów i niewygodne dla Joe Bidena fakty o braniu od korporacji w tych krajach dużych pieniędzy, w zamian za ułatwienia w realizacji ich projektów biznesowych, za czasów administracji Obama-Biden...

W dyskusjach przeddebatowych spekulowano, czy ta sprawa zostanie w ogóle poruszona, gdyż Demokraci nagłośnili sprawę ingerencji Rosji i Iranu w proces kampanii przedwyborczej w USA... Miało to przyćmić skandal "Bidengate".

Powszechne oczekiwano sytuacji ułatwiania Bidenowi życia przez prowadzącą debatę Kristen Welker... Było zupełnie inaczej, co skwitował pod koniec debaty Donald Trump

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka