16 obserwujących
187 notek
150k odsłon
3151 odsłon

Pięć minut przed Dniem Sądu - ostatnie fale przed tsunami w USA

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj109

Dzień sądu, Day of Wrath, "Dies irae."

Łacińska sekwencja pochodzi z XIII wieku choć prawdopodobnie jest znacznie starsza; niektóre źródła przypisują jej pochodzenie świętemu Grzegorzowi Wielkiemu, zmarłemu w 604 roku.  

Jest to średniowieczny łaciński poemat opisujący Sąd Ostateczny i trąby wzywając dusze przed tron Boży, gdzie zostaną zbawione lub rzucone w wieczne płomienie. Jest najbardziej znany z jego wykorzystania w Requiem (Msza za zmarłych lub Msza pogrzebowa).  

W Księdze Apokalipsy Świętego Jana jest opis "Dnia Pana", jako czasu gniewu wszechmocnego Boga, który przychodzi na tych, którzy są uważani za niegodziwych... Według tych fragmentów, jest to odwołanie do Starego Testamentu wieszczące Mesjasza, aby sądzić świat.

Apokalipsa Świętego Jana, Księga Objawienia,  albo Objawienie Jana jest jedyną prorocza księgą Nowego Testamentu, opisująca wizje dotyczące końca istnienia obecnego świata, dzieje wierzących w Jezusa Chrystusa i całej ludzkości, oraz Sąd Ostateczny. Apokalipsa zawiera bardzo liczne odwołania do Starego Testamentu.

Dies iræ, dies illa

Solvet saeclum in favilla,

Teste David cum Sibylla.

„Dzień gniewu, ten dzień rozpuści świat w popiołach, Dawid będzie świadkiem wraz z Sybillą”  (Zofia Kossak, Król trędowaty) 

Straszne!... Nabrałem prawie apokaliptycznego rozpędu, ale nie rozpaczam i nie trzęsę głową, choć zaimplantowane zęby mi nie wypadną nawet jak nastąpi trzęsienie ziemi a potem tsunami. .. Jestem w Ameryce, konkretnie na Południowej Florydzie, gdzie falowania wodne są chlebem powszednim.

Dwie fale - dwa fakty z ostatniej chwili; jedno wydarzenie - jutrzejsze tsunami oraz jedna nadzieja po jutrzejszym tsunami.


Pierwszy fakt – dzisiejsza decyzja sądu w Kenosha .  Milwaukee Sentinel dzisiaj - "Kenosha County District Attorney Michael Graveley announced that the Kenosha police officers involved in the Aug. 23, 2020, shooting of Jacob Blake will not face criminal charges."

Wydarzenia w Kenosha w stanie Wisconsin wywołały burzliwą fale protestów i wstrząsów w kluczowym dla Trumpa "swing" stanie USA. Dzięki mediom stały się silnym pociskiem który ugodził w Trumpa. Policjantów- rzekomych sprawców śmierci Blake'a oskarżono o morderstwo - dzisiejszą decyzją sądu nie wniesiono oskarżenia przeciw policjantom. To wiele zmienia.

Jaka  było w Kenosha - Jacob Blake był czarnym przestępcą, do końca miał w ręku broń, a zmanipulowany film-relacja z wydarzenia, były totalnym kłamstwem... Kolejny kamień do ogrodu kłamstwa i matactwa Dems.


Drugi fakt – wyniki głosowania uzupełniającego do Senatu Stanu Georgia ... Przedtem - "Georgia Counts Votes With Senate Control, Biden Agenda at Stake" .

Późnym wieczorem - "The Democratic lead in Georgia is narrowing as more votes are counted tonight.  Republicans are closing the gap with more than half the state's results in. In the race between Republican David Perdue and Democrat Jon Ossoff, Perdue has taken a slight lead.

 Około 10 p.m. okazuje się, ze dwoje kandydatów Republikańskich jest na bardzo lekkim prowadzeniu, ale margines rośnie na rzecz Republikanów. Pół godziny póżniej - ofensywa Dems, spływają dane z  hrabstw, gdzie mają przewagę, głównie z obszarów miejskich. Najważniejsza jest Atlanta.

Niedługo przed północą - Kelly Loeffler przegrywa - tak donosi Newsmax. Nowym senatorem w Georgii zostaje czarnoskóry Raphael Warnock... Republikanom pozostał David Perdue, jego wygrana oznacza że Republikanie  utrzymają Senat. 

Tuż przed północą David Pardue i jego oponent Jon Ossoff z Partii Demokratycznej idą łeb w łeb. Zliczonych jest 99% głosów.

Jest już środa 6 stycznia 2021... Zliczanie głosów w niektórych counties  jeszcze się nie skończyło i może potrwać do rana...

Godzinę po północy - rezygnuję, tutejszym rankiem się okaże, w Polsce przed południem.

Wyniki  końcowe jeśli Perdue wygra (mam nadzieję) -  Demokraci nie uzyskają pełni władzy, bo będą nadal kontrolowani przez republikański Senat. To jest sprawa zasadnicza. W wyborach uzupełniających do Kongresu w 2022, Republikanie mogą znaleźć się w korzystniejszej sytuacji i swoje stakes wzmocnić. 


Nadzieja jaka jest - wicePrezydent Mike Pence  zostanie jutro głową państwa, i  może (?) zadecydować o losach przyszłej prezydentury. " Trump tweeted out that Pence has the  power tomorrow “to reject fraudulently chosen electors” -  doniósł Rolling Stones Magazine.

NBC News kategorycznie twierdzi - "Pence, in his role as president of the Senate, is scheduled to preside over Congress' certification of the results Wednesday, as detailed by the 12th Amendment. But he can't intervene in the process."

Powoływanie się na US Constitution niejednokrotnie doprowadzało do zaskakujących decyzji amerykańskich sędziów i sądów.

Istnieją interpretacyjne loops  w praktyce procesu wyborczego w USA, ale takiej sytuacji jeszcze nie było... Sam Pence czuje się w tym temacie niepewnie.

Pewne jest jedno - Senat musi wyniki wyborów certyfikować i ma pole do manewru... Czy to zrobi?

Republikański Marsz na Waszyngton... Duża ilość uczestników, jak duża na razie nie wiadomo. Miał to być marsz MAGA ale przeciwnicy Trumpa zorganizowali marsze BLM. Już są incydenty i bijatyki.

Może się to rozwinąć w prawdziwe tsunami... To zależy...

Jakby nie było, będzie - jak trzeba... Z Trumpem czy bez Trumpa.

Tematu nie rozwijam... Na pewno podejmą go dziś salonowi amerykaniści i reszta blogerów.

Padam; Zosian już dawno w pościeli.

Good night.


Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka