28 obserwujących
346 notek
313k odsłon
  371   0

Świątek przegrała, ale gwiazdą i celebrytką być musi

Z Internetu
Z Internetu
Iga Świątek niestety przegrała… w 4 rundzie turnieju Australian Open uległa Kazachstance (4 : 6, 4 : 6) i w następnej rundzie nie wystąpi. Na korcie Iga Świątek prezentuje się znakomicie, ale poza kortem często wygląda mizernie. Trzeba żeby Iga Świątek wyglądała dobrze, zawsze… Gwiazdą i celebrytką powinna być, ku chwale Ojczyzny.

Iga Świątek niestety przegrała… w 4 rundzie turnieju Australian Open uległa Kazachstance (a może Kazachscę) – (4 : 6, 4 : 6), więc  w następnej rundzie nie wystąpi.

Prze ostatnie miesiące i tygodnie krajowe i międzynarodowe media były pełne Świątek… Podczas wielkich wydarzeń sportowych social media, television, press… przekazywały obrazy, dźwięki i teksty które zalewały kibiców i wielbicieli sportowych gwiazd.

Wielbiciele i fani Świątek są zasmuceni że ich faworytka tym razem nie wygrała… Fani w Polsce i nie tylko w Polsce… Iga potrafiła zaczarować i zdobyć serca nie tylko Polaków.

Przez długi czas międzynarodową twarzą polskiego sportu był Robert Lewandowski. Spektakle piłki nożnej zbierają dużo większe rzesze fanów niż w przypadku tenisa.

Pewien sportowy redaktor napisał coś takiego -

Świątek z Lewandowskim łączą jednak nie tylko sportowe emocje… Są aktorami… w telewizji i internetowych memach. Ne da się ukryć zę Świątek na ich obrazkach traktowana jest sympatyczniej i obsadza się ją w rolach zdecydowanie pozytywniejszych. Można właściwie już stawiać zakłady, że ten trend zdecydowanie się nasili. Zwłaszcza, że genialna tenisistka wyraźnie lepiej prowadzi także swoją politykę wizerunkową”… „ nie pamiętam kto tym redaktorem był i gdzie; cytat nie jest dosłowny; sorry!

Na ostatnim zdaniu warto się zatrzymać.

Co to jest polityka wizerunkowa?.. Jak Igę słyszą… jak ją widzą… jak o niej piszą?.. Wszystko razem, 3 in 1, ale jednak przede wszystkim – jak ją widzą… w telewizji podczas zawodów i meczowych przerw; podczas pomeczowych wypowiedzi i wywiadów, podczas odbierania nagród… Wszyscy się interesują co Świątek robi i jak wygląda.

Memy internetowe mają na celu przyciąganie odbiorców oraz wzbudzać ich zainteresowanie grą i osobą; ze względu na przytłaczającą przewagę mediów społecznych pod względem popularności, memy komórkowe na różnych platformach – YouTube, Facebooku i Messengerze, Twitterze, Instagramie i innych - mają silniejsze oddziaływanie niż obrazy telewizyjne.

Mecz tenisowy trwa kilka godzin in real time - każdy widzi jak Iga gra, jak się męczy i zwycięża... W niezliczonych memach i postach jest to powtarzane wiele razy - przez ustawiających program redaktorów sportowych a potem przez rzesze międzynarodowych kibiców i entuzjastów. 

Iga na korcie zawsze wygląda świetnie… pod czapeczką z daszkiem skupiona twarz; ciało napięte i gotowe do akcji… jest szybka i gibka, mocno bije piłkę i trafia tam, gdzie trzeba.

Ale Iga Świątek jest człowiekiem a nie maszyną… uczłowieczoną maszyną była Serena Williams – niezmordowana, skuteczna i bezlitosna… Iga jest ładna i zgrabna; podlega nastrojom i emocjom – może mniej, a może więcej niż inne zawodowe tenisistki… Po każdym meczu musi się pozbierać, uspokoić i zasięgnąć rady psychologa.

Ma przy sobie tatusia i mamusię (nie jestem pewien czy mamusię też), siostrę, trenera, ekipę sportowych podpowiadaczy, życzliwe (na ogół) media i masę kibiców i wielbicieli…

W podsumowaniu – na korcie Iga Świątek prezentuje się znakomicie, ale jak jest poza kortem?

Trzeba pamiętać że Iga Świątek już się stała postacią z pierwszych stron gazet i celebrytką; jest pod okiem wścibskich redaktorów, paparazzi i kamer telewizyjnych… oglądają ją miliony… Media wiedzą o niej wiele.

Na portalu CelebrityInside można znaleźć - „Iga Swiatek Height Weight Shoe Size Body Measurements Vital”, wraz z komentarzami typu – “she looks not so pretty here”.

Jeśli nasza Iga Świątek zacznie częściej przegrywać; a w szczególności kiedy będą ją zwyciężać Amerykanki, opinia publiczna zacznie ją krytykować a potem od niej odwracać. Idolka może spaść z piedestału, co dla nas byłoby prawdziwym nieszczęściem, gdyż jest teraz najbardziej znanym polskim nazwiskiem i na świecie godnie Polskę reprezenuje…

Warto może zwrócić uwagę na jeden aspekt jej gwiazdorskiego wizerunku… Zosia twierdzi że Świątek ma fatalną fryzurę… szczerze mówiąc sądzę tak samo… Szkoda że otoczenie Igi nie dba o jej promocję jej wizerunku off court… Kogoś w tym otoczeniu jest brak.

Od lat Zosia ma fryzjerkę, wizażystkę i stylistkę… do ubierania Zosi jest stworzony Misiu Style and Fashion Inc… niektórzy mówią, że firma jest japońska.

Jeżeli Zosię na to stać, to dlaczego nie stać Igę Świątek? Mogłaby sobie wynająć każdego projektanta mody i stylistę, który by czuwał nad jej wyglądem.

Zosia pokazała kilka zdjęc Igi Świątek off court, swojej specjalistce „od wyglądu”.

Żeby dobrze wyglądać z długimi włosami z przedziałkiem trzeba być Kim Kardashian albo Jennifer Aniston… Kucyk Barbie yes, ale lepsze byłaby fryzura półdługa albo krótka; trzeba dobrać” – tak powiedziała stylistka.

To bardzo ważne – jeśli się jest w świetle reflektorów, trzeba wyglądać jak trzeba… Fryzura twarz… to jest najważniejsze. Trzeba żeby Iga Świątek wyglądała dobrze, always… Gwiazdą i celebrytką at the same time powinna być, ku chwale Ojczyzny.

Tenisiści są często sponsorowani przez te jakieś marki odzieżowe (np. Nike, Adidas, Lacoste) i są zobowiązani do noszenia najnowszej kolekcji przez swoich indywidualnych sponsorów, ale to nie wszystko. Ubiory tenisistów i tenisistek noszone na codzień i od święta,są pokazywane przez media i komentowane przez kibiców... Lacoste, Nike, Gucci, Balenciaga, Wilson, Adidas, Alo Yoga - to marki spotykane najczęściej.

Wielu tenisistów i tenisistek ma swój własny personal brand - Roger Federer, Venus Williams, Serena Williams, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Maria Sharapova, Naomi Osaka, Agnieszka Radwanska… lista jest dość długa…

Od pewnego czasu mam obawy, że wokół Igi Świątek jest otoczenie zbyt polsko - polskie. Już na początku jej kariery salonowałem że potrzebne jest dłuższe przewietrzenie w klimacie amerykańskim; nadal tak sądzę… amerykański trener - trzeba zamieszkać na Florydzie albo w Kaliforni… lepiej na Florydzie… Okres US Open nie wystarczy.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale