0 obserwujących
59 notek
18k odsłon
  760   0

Stonoga w łapach karaluchów

Biznesmen Zbigniew S., znany głównie z ujawnienia w internecie akt afery podsłuchowej, jest podejrzany o wyrządzenie krakowskiej spółce szkody o wartości 30 milionów złotych.

- Sprawa dotyczy w głównym zakresie podjętych w roku 2014 działań związanych z nieprawidłowościami w obrocie mieniem spółki Viamot S.A. w Krakowie, skutkujących powstaniem szkody w wielkich rozmiarach w tej spółce na łączną kwotę ok. 29 mln zł – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Zbigniew S. usłyszał zarzuty wyrządzenia szkody majątkowej spółce w wielkich rozmiarach i poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia wielu wierzycieli.

Podstawą zastosowania przez sąd aresztu tymczasowego było zagrożenie wysoką karą oraz obawa matactwa. Podejrzanemu Zbigniewowi S. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbigniew-s-z-nowymi-zarzutami-dzialal-na-szkode-spolki/hzjlv88

Jak Stonoga został wkręcony w ten biznes, można posłuchać z nagrania a resztę przeczytać pod załączonym linkiem.

https://www.stonoga-zbigniew.pl/waclaw-podolski-i-akcje-spolki-viamot-s-a-w-krakowie/
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale