Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności - We Les
Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności - We Les
ebooki ebooki
389
BLOG

Religie a realia - książka o tematyce judeochrześcijańskiej

ebooki ebooki Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności. to nowy e-book na rynku i jest to książka ściśle rzecz biorąc bardzo osobista, przedstawiająca światopogląd autora czyli We lesa. We Les określa bowiem samego siebie mianem neopoganina. Odwołuje się on do religii, kultury i tradycji pogańskiej jakie są w pewnym stopniu i dziś obecne w Polsce. Książka jest realistycznym rysem na temat pogaństwa kiedyś, przed wiekami i współcześnie. Religie pogańskie, zwane też etnicznymi, dominowały kiedyś w Europie, poprzedzając chrześcijaństwo i jak uważa autor miały swoje zalety. Autor uważa też że chrześcijaninem nigdy nie był albowiem religia taka została mu narzucona przez chrześcijańskie społeczeństwo. Jest zatem wyznawcą rodzimej religii Słowian. Generalnie rzecz ujmując, wyznanie takie w chrześcijańskim na ogół społeczeństwie Polski jest dosyć szokujące, zwłaszcza że określenie poganin czy pogaństwo ma bardzo negatywną konotację w zbiorowej świadomości. Jednakże żyjemy w państwie tolerancyjnym i otwartym, które dopuszcza różne wyznania i religię a zatem trzeba nam uszanować i wyznawców „pogaństwa” czyli religii etnicznych. Zresztą etniczna, rodzima religia nie jest taka straszna. Jest to religia politeistyczna o wielu bogach i bóstwach oraz z wyraźnym szacunkiem dla zjawisk i praw przyrody. Nawet w naszym chrześcijańskim świecie do dzisiejszego dnia przetrwały pewne pogańskie zwyczaje, jak np. topienie marzanny, przenoszenie panny młodej przez próg domu czy wieszanie wiechy na nowym budynku. Dostępna jest w wersji papierowej oraz jako ebook.

Fragment z książki Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności.

"Rozpoczynając pierwszy rozdział chciałbym powiedzieć na wstępie, że będzie w nim mowa o potężnych pogańskich cywilizacjach, które istniały na przestrzeni wieków i o ich osiągnięciach technologicznych oraz kulturowych. Nie sposób jest jednak zebrać wszystkich informacji w jednej książce, ponieważ trwało by to latami, a ja dysponuje jedynie skromnym czasem i opornym charakterem. Dlatego też zachęcam wszystkich czytelników do podążania za informacjami swoją drogą oraz szukania wszelkich źródeł, dzięki, którym można zgłębić swoją wiedze o świecie.

Ile razy się słyszy, że wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa ludzkość zyskała wiedze i naukę, dzięki, której łatwiej nam żyć – jest to oczywiście wyssane z palca. Jak wiem chrześcijaństwo i inne religie monoteistyczne zahamowało naukę na setki lat. Np.: psychicznie chore osoby palono na stosach, ponieważ księża wierzyli, że takie osoby były opętane. Palono również z jeszcze wielu różnych bezsensownych powodów. To samo miało się z tajemną wiedzą pogańską z potężnych imperiów, która traktowana była przez chrześcijaństwo, jako owoc diabła. Wyglądało to w ten sposób, że to, czego nie rozumieli z antycznego świata lub co było sprzeczne z ich nauczaniem było zakazane i diabelskie. Taki pogląd występował w światku chrześcijańskim. Dziś kościół równie niechętnie się wyraża o starożytnym świecie i imperiach pogańskich. Gdyby nie naukowcy, którzy badają przeszłość prawdopodobnie było by to wszystko starte w pył, ponieważ tylko ich księgi by się liczyły i byłyby jedyną prawdą na świecie, ale na szczęście aż takiego czeskiego filmu nie ma.

Otóż mój drogi czytelniku imperia pogańskie nie były jakimś tam prymitywnym tworem ludzkiej wyobraźni, lecz żyły, jako materia rzeczywiście istniejąca. Są faktem, a nie mitem. Jeśli mit we współczesnym rozumieniu to nie prawda to tak też będzie w tej książce funkcjonował. Niezbite dowody na istnienie potęg pogańskich cywilizacji są odnajdywane do dziś przez nauki takie jak: Archeologia, Językoznawstwo, Historia. Masa ludzi pracuje ku temu by jak najbliżej pokazać nam przeszłe kultury przed chrześcijańskie. Coraz to nowe dowody i fakty wypływają na światło dzienne. Dzięki temu możemy zobaczyć jak barwny był miniony świat, do którego tak nie wielu się jeszcze odwołuje. Przecież tak nie wiele państw może poszczycić się taką sławą jak niegdyś owe imperia."

ebooki
O mnie ebooki

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo