Od niedawna w Polsce karierę robi coaching. Dobrze jest znać ten termin, w dobrym tonie jest także mieć swojego coacha. Nie wszyscy jednak do końca wiedzą, czym jest ów coaching i właśnie do tych odbiorców kieruje swoją publikację Artur Tołłoczko „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu”. Książka w ciekawy sposób mówi nie tylko o tym, czym jest coaching i jakie są jego rodzaje, ale pozwala nam także „wejść” na sesję. Jest to możliwe dzięki formule przyjętej przez autora. Otóż książka ma formę zapisu sesji coachingowej. Oczywiście jest to sesja wymyślona, jednak mimo wszystko pozwala „odczuć” jak wygląda praca z trenerem. Kontakt z coachem sprawia, że ludzie rozwijają się szybciej i osiągają bardziej satysfakcjonujące ich rezultaty. Podczas pracy ze specjalistą pogłębiają swoją świadomość, poznają, co jest dla nich ważne, jakie wartości decydują o ich życiowych i zawodowych wyborach. Widać to bardzo wyraźnie w przewodniku Artura Tołłoczki. Polecam zainteresowanym.
Menedżer awansuje i natrafia na wiele nowych dla niego spraw. Potrzebuje sobie je poukładać, znaleźć odpowiedzi na pytania: „jak sobie poradzić z tym czy z tamtym”. Ktoś inny ma świetny pomysł, tylko nie wie, jak się zabrać do jego realizacji. Jeszcze ktoś ma marzenie i potrzebuje kogoś, kto przeanalizuje z nim proces dojścia do założonego celu. Czasami przychodzi człowiek, który nagle znalazł się w niecodziennej, trudnej dla niego sytuacji i potrzebuje kogoś, kto spojrzy na nią z boku i bez emocji –czytamy w książce Artura Tołłoczki.
„Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” jest zapisem spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Przyjęcie takiej formy pozwoliło autorowi pokazać główne założenia dotyczące przebiegu sesji coachingowych oraz odpowiedzieć na pytania jak przebiega coaching, czym on jest, jakie są jego rodzaje oraz w czym może nam pomóc.

Winnetou powiedział kiedyś, że przyszłość jest jak książka, której jeszcze dotychczas nie czytaliśmy. Coaching dotyczy w dużej mierze właśnie przyszłości tej, której nikt z nasz nie zna. Uczestnicząc w sesjach coachingowych klient tworzy własną przyszłość, czyli zamiast czekać na gotową, stworzoną już przez kogoś książkę, pisze ją sam dla siebie.
Andrzej Tołłoczko ubrał swój poradnik w formę jest zapisu spotkań coachingowych z wyimaginowaną klientką, Beatą. Dzięki temu zabiegowi, uwiarygodnia przekazywane w książce informacje. Lektura będzie przydatna dla tych osób, które nie do końca wiedzą, czym jest coaching, oraz do tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy trenera, lecz blokuje ich brak wiedzy o tym, jak takie spotkania wyglądają. Poradnik jest dowodem na to, że nie ma się czego baćJ.
Inne tematy w dziale Rozmaitości