Najwyższa Izba Kontroli jest zaniepokojona możliwymi trudnościami w terminowym ukończeniu inwestycji dla EURO 2012. Wśród zagrożonych obiektów nie figuruje Stadion Narodowy, którego budowa została przez inspektorów oceniona pozytywnie. Szczególną uwagę zwraca działalność spółki PL.2012
Koordynacja i kontrola wykonania prac przy przygotowywaniu EURO 2012 miała być podstawową działalnością Spółki PL.2012, która zbiera bardzo krytyczne oceny w raporcie Najwyższej Izby Kontroli. Rok do roku wydatki tej organizacji rosną w zastraszającym tempie. W 2007 roku spółka wydała 2 mln złotych, żeby już rok później zamknąć się w 11 mln, a w 2009 roku 22,4 mln złotych. Równocześnie proporcjonalnie do wydatków rosło zatrudnienie. W 2007 roku w Spółce PL.2012 pracowało 14 osób, a następnie 48 (2008) i 70 (2009).
Najwyższa Izba Kontroli uznała za niecelowe i niegospodarne wydatkowanie kwoty ok, 2,8 mln złotych, czyli ponad 14% w wydatków w 2009 roku. Inspektorom nie podobały się raporty kontrolne i sposób monitorowania inwestycji związanych z EURO2012. Wytknęli między innymi nie przygotowanie Centrum Informacji Spółki i regionalnego systemu informacji, monitoringu w miastach które mają być gospodarzami EURO 2012.
Równocześnie okazało się, że spółka zleca podmiotom zewnętrznym zadania które w swoim zakresie obowiązków maja etatowi pracownicy Spółki. Łączna kwota którą na ten cel wydatkowano to 439 tysięcy złotych. NIK zauważa, że struktura organizacyjna spółki przyjęta przez Zarząd jest nieefektywna. Na zatrudnionych 71 pracowników, aż 30 zaliczanych jest do kadry kierowniczej - trzech członków Zarządu, trzech dyrektorów, dziewięciu koordynatorów krajowych, 13 menedżerów, audytor zewnętrzny, kontroler finansowy. Kadra kierownicza stanowi 40% wszystkich zatrudnionych, a na jednego kierownika przypada "nieco ponad jeden pracownik niższego szczebla".
To jednak nie koniec problemów. Na kwotę 1,97 mln złotych wyceniono zlecenie zadań podmiotom zewnętrznym które NIK również uznaje za niegospodarne i niecelowe. Przykładem niech będzie kwota 212 tysięcy złotych wydana na opracowanie projektu ustawy o ważnych wydarzeniach sportowych - spółka nie ma w swoich zadaniach opracowywania projektów aktów normatywnych.