95 obserwujących
3480 notek
1983k odsłony
  240   2

Poczucie słuszności

   W piątek, 22.07.2022, czyli trzy dni temu, porwano w biały dzień 14-letnią dziewczynkę sprzed sklepu Biedronki w Poznaniu. Jak doniosło TVP Info {TUTAJ(link is external)}:

  "Jak informował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, dwie godziny później funkcjonariusze znaleźli porywaczy i ofiarę kilkanaście kilometrów pod Poznaniem, nieopodal wsi Złotniki. Dziewczynka została uwolniona i trafiła do szpitala. Przeżyła horror; jak opisywał Borowiak, była maltretowana: miała częściowo ogolone włosy na głowie, zgolone brwi, była przypalana papierosem, rozbierana, zmuszana do innej czynności seksualnej.

Wszystkie osoby uczestniczące w porwaniu zostały zatrzymane. Wszyscy są mieszkańcami Poznania, to jedna dorosła kobieta i czworo nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Dorosła kobieta to matka 13-latki, która uczestniczyła w porwaniu. 13-latka znała się z ofiarą.".

  Dzisiaj dowiedzieliśmy się więcej:

  "Sąd aresztował dziś 39-letnią Paulinę K. i 17-letniego Alana O., którzy porwali, torturowali i gwałcili ze szczególnym okrucieństwem 14-letnią dziewczynkę z Poznania. Motywem ich działania był dług za e-papierosa w wysokości 20 zł. Na jaw wychodzą nowe, szokujące szczegóły tej sprawy. Kiedy nastolatek gwałcił porwaną, wszystko nagrywała 39-latka. (...) Dziś poznański sąd aresztował dwoje z pięciorga sprawców porwania uprowadzenia i pozbawienia wolności, oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 14-latki w Poznaniu.

W areszcie na proces poczeka 39-letnia Paulina K. i 17-letni Alan O. Pozostali sprawcy – dwie dziewczynki i chłopak w wieku 13 i 14 lat, którzy także uczestniczyli w tym zdarzeniu, zostali odizolowani, przebywają w schroniskach dla nieletnich; decyzję o ich dalszym losie podejmie sąd rodzinny. (...) Jak wynika z ustaleń śledztwa, kiedy jeden z nastolatków gwałcił dziewczynkę, wszystko nagrywała 39-latka, a pozostała część grupy przytrzymywała ofiarę.

  Jak podaje „Gazeta Wyborcza” {TUTAJ(link is external)}, całe porwanie było zaplanowane, a dorosła kobieta – matka uczestniczącej w porwaniu 13-latki – wymyśliła uprowadzenie. Podczas przesłuchania kobieta powiedziała, że „chciała ukarać pokrzywdzoną”.

  Według gazety to właśnie 39-latka zmusiła 14-latkę do wejścia do samochodu. „Następnie odjechała nim. Po drodze do Złotnik porywacze zatrzymali się jednak przy sklepie. Kupili w nim golarkę do włosów, której potem użyli do zgolenia brwi i części głowy” – czytamy.

  Jak informowała prokuratura, motywem działania sprawców porwania był rzekomy dług za e-papierosa – 20 zł.

– Córka podejrzanej domagała się zwrotu tych pieniędzy. Dodatkowo podejrzana podczas składania wyjaśnień oświadczyła, że chciała też ukarać tę pokrzywdzoną dziewczynkę – a to ukaranie miało – według podejrzanej – wynikać z tego, że ta pokrzywdzona dziewczynka nazwała podejrzaną w sposób wulgarny – powiedział prokurator." {TUTAJ(link is external)}.

  Co mnie zainteresowało w tej sprawie? Ano to, że sprawcy zupełnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że popełniają przestępstwo. Nie kryli się z nim - wręcz przeciwnie - nagrywali swoje działania, dostarczając dowodów przeciw sobie. Inicjatorka porwania, Paulina K. miała pełne poczucie słuszności, gdy chciała ukarać swoją ofiarę. Takie przekonanie o słuszności i nadrzędności swoich racji może też tłumaczyć inne zdarzenia.

  Oto w sobotę, 23.07.2022, [czyli dzień później] w Kórniku pod Poznaniem zwolennicy PO zaatakowali uczestników wiecu PiS. Profesor Żerko napisał:

  "Żona wraca ze znajomymi ze spotkania z J. Kaczyńskim w Kórniku. Przy wyjściu zostały obrzucone przez oczekujących tam zwolenników opozycji od "pisowskich kurew", było też plucie na wychodzących, skandowanie "jebać PiS". Mówi, że nigdy jeszcze nie spotkała się z czymś takim." {TUTAJ(link is external)}.

  Wydaje mi się, że ci "zwolennicy opozycji" to duchowi bracia Pauliny K.. Mają tak silne poczucie słuszności, iż są w stanie dokonywać w jego imieniu najdzikszych występków.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo