elig elig
231
BLOG

Zemsta Putina

elig elig Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

  Władimir Putin postanowił dziś [10.10.2022] zemścić się za sobotni atak na Most Krymski. Nie próbował ukrywać swoich motywów. Według Rp.pl powiedział:

  "W transmitowanym przez rosyjską telewizję wystąpieniu prezydent Władimir Putin powiedział, że w poniedziałek za pomocą pocisków dalekiego zasięgu Rosja przeprowadziła ataki rakietowe wymierzone w ukraińską infrastrukturę energetyczną, wojskową i komunikacyjną w odwecie za atak na kluczowy most łączący Federację Rosyjską z anektowanym w 2014 r. przez Rosję Krymem." {TUTAJ(link is external)}.

  Po południu źródła ukraińskie mówiły o 83 rakietach wystrzelonych na miasta Ukrainy, z czego 43 zostały zniszczone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. O szkodach wyrządzonych przez pozostałe mówi raport portalu RMF24 {TUTAJ(link is external)}:

  "Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Zginęło co najmniej 11 osób, a 89 zostało rannych. W obwodach lwowskim, połtawskim, sumskim i tarnopolskim są problemy z dostawami prądu. Ukraińskie Ministerstwo Energii przekazało, że od 11 października Ukraina jest zmuszona do wstrzymania eksportu energii elektrycznej. (...) Rosyjskie pociski uszkodziły infrastrukturę w 20 miastach. Zagrożenie atakami rakietowymi utrzymuje się na terytorium całego kraju - przekazał sztab generalny armii ukraińskiej, podsumowując dzisiejsze rosyjskie ataku.

"Rosyjska armia okupacyjna, nie mając osiągnięć na polu walki, stosuje taktykę terroryzowania ludności cywilnej Ukrainy. Łamiąc normy międzynarodowego prawa humanitarnego, prawa i zasady wojny, atakuje infrastrukturę krytyczną, a także budynki mieszkalne" - podkreślono w komunikacie. (...) Władze ukraińskie wciąż oceniają straty po dzisiejszych atakach rakietowych. Wiadomo już o co najmniej 11 zabitych, a rannych jest 89 osób - podała policja. Uszkodzono co najmniej 70 obiektów infrastruktury, w tym 29 obiektów infrastruktury krytycznej. W czterech obwodach Ukrainy - lwowskim, połtawskim, sumskim i tarnopolskim są problemy z dostawami prądu. .".

  Rafał Ziemkiewicz ironicznie skomentował akcję Rosjan:

  "Ruska armia nie jest już w stanie stawić oporu ukraińskiej ani jej zaszkodzić, ale potrafi wciąż jeszcze trafić w miasto. Tak z grubsza w miasto. Pewnie kacapy są z tego strasznie dumni." {TUTAJ(link is external)}.

  Bardziej fachowo ocenił sytuację płk Piotr Gąstal w rozmowie z portalem Onet.pl {TUTAJ(link is external)}:

  "Ataki na ukraińskie miasta to ślepa zemsta Rosjan za uszkodzony most krymski, zwykły odwet. Rakiety tego typu jak Kalibr (broń, która wbrew pozorom nie jest zbyt precyzyjna) uderzyły m.in. w park, w okolice Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki czy inne obiekty cywilne. Widzimy, że Rosjanie nie zaatakowali mostów, infrastruktury krytycznej czy obiektów wojskowych. Dlatego uważam, że ten atak to nic innego jak chęć złamania woli walki Ukraińców. Jednak ich wola i duch walki tymi atakami terrorystycznymi na pewno nie zostaną załamane.

  Czy skierowanie jednych z najnowocześniejszych rakiet, jakie znajdują się w rosyjskim arsenale, na niszczenie nic nieznaczących dla uzyskania przewagi w wojnie obiektów cywilnych nie jest po prostu marnowaniem własnego potencjału militarnego?

  Oczywiście, że tak. Tego typu uderzenia w obiekty cywilnie absolutnie są marnowaniem potencjału tych rakiet. One powinny uderzać w ważne obiekty wojskowe. Widzimy jednak, że już od dawna Rosjanie nie potrafią dokonać precyzyjnych, przemyślanych taktycznie i strategicznie uderzeń albo rzadko im się to udaje. Ostatnie ostrzały ukraińskich miast na pewno nie mają i nie będą miały wpływu na sytuację na polu walki. To, co zrobili dziś Rosjanie, można nazwać jedynie atakiem terrorystycznym.".

  To, co robi teraz Putin szalenie przypomina postępowanie Adolfa Hitlera podczas Bitwy o Anglię. Ten ostatni z oślim uporem ostrzeliwał angielskie miasta rakietami V2. Przyniosło mu to klęskę. Mam nadzieję, że tak samo będzie i z Putinem.

elig
O mnie elig

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka