92 obserwujących
3338 notek
1915k odsłon
  5860   0

Lubczasopisma są niedopracowane

  Od trzech dni zajmuję się lubczasopismami i założyłam ich już trzy:  KTO CZYTA NIE BŁĄDZI /TUTAJ/,  NOTKI PRZEWROTNE /TUTAJ/ i OKOLICE NAUKI /TUTAJ/.  Zgromadziłam tam juz sporo ciekawych notek i zachęcam wszystkich do zajrzenia do nich.  

  (Z poniżej wymienionych mankamentów większa część została już usunięta.  Dotyczy to punktów 1 , 3 , 5 , a być może także 2 .  W tej chwili jest 297 (niepustych) lubczasopism /23.08.2010/)

  Zauważyłam jednak sporo mankamentów:

 1/  Komentarze z LC zapisują się automatycznie na macierzystym blogu.  Z nieznanych przyczyn nie działa to w przeciwnym kierunku.  Nie można przenieść komentarzy z blogu na LC.  Dlaczego?

 2/  Co najmniej na niektórych LC /n.p. Piwnica24/ nie działa funkcja odpowiadania na komentarze.  Tylko  kliknięcie na "skomentuj" pod samą notka coś daje.

 3/  Pod adresem www.salon24.pl/newspapers/  pokazuję się wprawdzie lista lubczasopism ale są one uszeregowane w miare powstawania.  Powoduje to, że nie sposób niczego znaleźć.  Trzeba to zastąpić listą ALFABETYCZNĄ.  Nie powinno być z tym żadnych trudności, bo przecież przy dodawaniu notek do lubczasopism pokazuje się ich alfabetyczna lista.

 4/  Lubczasopisma powinny mieć liczniki odsłon tak, jak blogi.

 5/ Na SG powinna się znaleźć zakładka, po której naciśnięciu pojawi sie ALFABETYCZNA lista lubczasopism z funkcją automatycznego przekierowania na wybrane lubczasopismo.

  Trzeba sobie jasno uświadomić, że nie ma sensu tworzenie wciąż nowych lubczasopism i gromadzenie tam notek, jeśli nie zapewni się czytelnikom możliwości łatwego dotarcia do nich i zaznajomienia się z nimi.  W tej chwili mamy już 190 lubczasopism i trzeba zapanować nad tym chaosem.

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale