92 obserwujących
3323 notki
1908k odsłon
  1811   0

Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2018

   Wydaje się, że w tym roku śmierć omijała raczej blogosferę. W każdym razie udało mi się znaleźć w sieci tylko dwie wzmianki o zmarłych w 2018 r. blogerach. Pierwszy z nich to Waldemar Rajca {TUTAJ}. Od kilku lat prowadził w internecie swojego bloga "Orwell 2006". Drugi to Piotr Steblin - Kamiński z Gorzowa {TUTAJ}. Czytamy:

  "Piotr Steblin - Kamiński znany był gorzowianom, jako "Ostatni ze Stolika numer 1". Właśnie pod takim hasłem aktywnie prowadził swojego bloga. (...) Jeszcze w czwartek, 29 marca, na swoim blogu opublikował wpis, w którym podzielił się z Czytelnikami, że w ostatnim czasie przebywał w szpitalu. (...) Piotr wyszedł ze szpitala i zmarł w nocy, w domu. Był wyjątkowym autorytetem, głosem miasta, w który warto było się wsłuchać.".

  W komentarzach do mojej zeszłorocznej notki z tego cyklu [{TUTAJ} i {TUTAJ}] przypomniano trzech zmarłych blogerów, których w niej pominęłam. Dowiedzieliśmy się {TUTAJ}, że;

  "15 lipca [2017 r.] w wieku 74 lat zmarł w Toronto Emanuel Czyżo – informatyk i matematyk, znany współpracownik prasy polonijnej, społecznik, bloger.".

  W marcu 2017 odszedł Stanisław Onion publikujący w Naszeblogi.pl {TUTAJ}. Rebeliantka przypomniała w Salonie24 o Czarnym Borysie, czyli Kubie Odtruwaczu:

  "Nie wymieniłaś Czarnego Borysa. Zmarł 16 grudnia 2015 r..

Więcej info tutaj:

https://www.salon24.pl/u/kolum... (link is external)...(link is external)

http://radiopoznan.fm/informac... (link is external)...(link is external)

Nazywał się Sławomir Oleś. Był poznańskim opozycjonistą z lat 80-tych.".

  Przypomnę teraz, o kim pisałam rok temu. Linki do blogów oraz nekrologów są w mojej zeszłorocznej notce [linki wyżej]:

  " W ciągu roku jaki uplynął od napisania poprzedniej notki z tego cyklu żałobna lista znów się wydłużyła. W dniu 4 listopada 2016 dotarła do nas wiadomość o śmierci dwóch blogerów: Owanuty, czyli Włodzimierza Woronieckiego oraz 3Zet. Największą jednak stratą dla blogosfery była jednak śmierć Piotra Dwojackiego znanego w Salonie24 jako Panna Wodzianna. W ostatnich latach może nieco mniej się udzielał, ale kilka lat temu był jedną z najważniejszych postaci tego portalu. Przyznawał swoje nagrody Wodzianna Trophy, inteligentnie komentując dokonania innych blogerów.

  Portal Blogmedia24 utracił dwoje blogerów: Annę o nicku Guantanamera i Basketa, czyli Stanisława Ostoja-Domaradzkiego. Przypomnę teraz tych, co umarli wcześniej i o których pisałam rok temu [w 2016]:

  W listopadzie 2015 odszedł Bajbars - Andrzej Karnkowski, ojciec dr Krzysztofa Karnkowskiego, czyli Budynia78. W kwietniu 2016 dowiedzieliśmy się, że Autorytetopożeracz nie żyje. Nie znam nawet jego nazwiska. Wszyscy pisali o nim jako o Tomku z Będzina. Najcięższą stratę blogosfera poniosła we wrześniu 2016. Zmarl bowiem genialny rysownik Niewolnik [właściwie Niewolnik swoich genów] Adam Wycichowski był architektem, mieszkał w Szwecji. Najbardziej znanym jego dziełem, jako architekta, był stadion w Sztokholmie.

  W kwietniu 2015 zmarli :Jacek Gottlib, czyli bloger Azrael oraz Stanisław Szurowski - Stanley. W lipcu 2015 odeszła blogerka modowa Maddinka, czyli Martyna Ciechanowska. Miała tylko 27 lat.

 W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 [Wiesław Mojzych], a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii. Bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk. Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, byl Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl. Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl. W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu. Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014. 11. czerwca 2014r. zmarł bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz)

  Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, używającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia. Napisze jeszcze o jednej rzeczy. W 2014 roku zmarła najstarsza blogerka w Polsce, pani Irena Szaszkiewiczowa o nicku Kika.

  Bloger Adevo przypomniał jeszcze o dwóch postaciach:

  "Marian Stefaniak (vel Marian Stefan), który leżąc przykuty do łóżka i bardzo cierpiąc pisał przejmującą, bardzo ludzką kronikę swego umierania z Domu Pogodnej Starości w Zielonej Górze. Zmarł 17 września 2016. Napisał 52 posty i 9 komentarzy.

  Jacek Rossakiewicz, który przestał u nas pisać w marcu 2013, a ostatni komentarz zamieścił 13 września 2013, ale pozostawał jeszcze długo w sporadycznej łączności, aż do swej niespodziewanej a przedwczesnej śmierci kilka tygodni temu. Zamieścił u nas 73 posty i 707 komentarzy.".

  Ja natomiast zapomniałam o Włodzimierzu Kulińskim, założycielu, redaktorze i autorze portalu Wirtualna Polonia zmarłym 17 maja 2016.".

   Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

  W portalu Blogmedia24.pl {TUTAJ} Maryla wezwała do nowenny za dusze wszystkich zmarłych blogerów.

  

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura