85 obserwujących
3093 notki
1750k odsłon
2546 odsłon

Trump brnie dalej - ku swej własnej zgubie

Wykop Skomentuj95

  Wysłuchałam fragmentu dzisiejszego [24.09.2019] przemówienia Donalda Trumpa w ONZ.  Dotyczył on Iranu.  Byłam wręcz przerażona jego agresywnością oraz ilością kłamstw jakie zawierał  Dla przykładu zacytuję [za {TUTAJ}]:


  "Przywódca USA podkreślił, że Iran "odpowiada za śmierć i zniszczenie, które doskonale wszyscy znamy". - Mając nadzieję, że uwolni się spod sankcji, reżim [Iranu - przyp. red.] doprowadził do eskalacji przemocy i niesprowokowanej agresji - powiedział w Nowym Jorku Donald Trump, odnosząc się do niedawnego ataku na saudyjskie rafinerie. Waszyngton twierdzi, że stoi za nimi Teheran. W reakcji na niedawny atak Iranu na Arabię Saudyjską i jej infrastrukturę nałożyliśmy najwyższe możliwe sankcje na Bank Centralny Iranu oraz [Narodowy - przyp. red.] Fundusz Rozwoju. Wszystkie kraje mają obowiązek działać. Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien dopłacać do krwawych ambicji Iranu. Tak długo, jak zachowanie Iranu się nie zmieni, sankcje pozostaną w mocy - zapowiedział prezydent USA w swoim przemówieniu. - Będą wyłącznie zacieśniane - dodał. 

  Trump stwierdził, że Teheran "odpowiada za śmierć i zniszczenie, które doskonale wszyscy znamy". - Rytualnie wołają: "śmierć Ameryce", jednocześnie szerząc potworne, antysemickie hasła - mówił amerykański prezydent. Przypomniał, że w ubiegłym roku przywódca Iranu nazwał Izrael "naroślą rakową, którą należy usunąć i wypalić". - Ameryka nigdy nie będzie tolerować tak antysemickich wypowiedzi - oznajmił Trump. - Iran jest nie tylko największym światowym sponsorem terroryzmu, ale jego liderzy w tym samym czasie dolewają oliwy do ognia w konfliktach w Syrii i Jemenie. Reżim marnotrawi dobrobyt i bogactwo swojego kraju, przekuwając je na broń jądrową oraz sposoby jej przenoszenia - kontynuował amerykański prezydent. Zwracając się do światowych liderów zebranych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Trump zaapelował, by powstrzymać Iran na drodze do uzyskania kontroli nad bronią jądrową. - W tym celu wycofałem Stany Zjednoczone z fatalnego porozumienia nuklearnego z Iranem, które nie pozwalało na inspekcje ważnych elementów infrastruktury i nie obejmowało rakiet balistycznych - wyjaśniał. (http://www.tvn24.pl)".


 W Wiadomościach.dziennik.pl {TUTAJ} czytamy:


  "Trump wzywa społeczność międzynarodową do wywierania presji na Iran

- Wszystkie kraje mają obowiązek działać. Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien finansować irańskiej żądzy krwi. Dopóki zagrażające zachowanie Iranu będzie kontynuowane, sankcje nie zostaną zniesione, lecz będą zaostrzane - oświadczył amerykański przywódca.

Ocenił, że przywódcy irańscy od 40 lat potępiają innych za problemy, które sami stworzyli.".


  Nie wiadomo, czemu za "śmierć i zniszczenie" ma jakoby odpowiadać Iran.  W wojnie z Irakiem agresorem był ten ostatni.  Za terroryzm odpowiadają sunnici - Al Kaida , czy Państwo Islamskie.  Trump popełnił błąd zrywając porozumienie nuklearne.  Nie chce się do tego przyznać i brnie dalej, demonizując Iran.   Czyni to na własną zgubę.  Są bowiem tylko dwie możliwości.  Albo USA zostanie wciągnięte do wojny i Trump przegrywa przyszłoroczne wybory, albo okaże się on "krową, która dużo ryczy, ale mało mleka daje".  W tym przypadku też pewnie przegra.  Uratować go mogą wyraźne ustępstwa ze strony Iranu.  Na to się jednak nie zanosi.

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka