18 obserwujących
803 notki
1136k odsłon
820 odsłon

Samochody na minuty na stacjach Orlenu

Od czerwca na wybranych stacjach Orlenu będzie dostępna usługa carsharing. fot. traficar.pl
Od czerwca na wybranych stacjach Orlenu będzie dostępna usługa carsharing. fot. traficar.pl
Wykop Skomentuj

Od 1 czerwca na wybranych stacjach Orlenu w Warszawie i Krakowie będzie można wypożyczyć samochód na minuty.

PKN Orlen uruchamia usługę wspólnie z firmą Traficar. Na razie nie wiadomo, na ilu stacjach możliwe będzie wypożyczenie samochodu, jakie będą stawki najmu i ile samochodów będzie można wypożyczyć. Nie wiadomo też, czy klienci będą musieli zwracać samochody na tych samych stacjach, z których je wypożyczyli, czy też będzie można oddać je w innych miejscach.

- Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju  segmentu detalicznego PKN Orlen. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój, przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał – mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen.

Traficar jest spółką świadczącą usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta. Najbliższy dostępny do wypożyczenia samochód można znaleźć dzięki firmowej aplikacji instalowanej w smartfonach. Traficar uruchomiła usługę krótkoterminowego wypożyczania samochodów w październiku 2016 r. w Krakowie.

Koszt wynajmu samochodu oferowanego przez Traficar jest uzależniony od liczby pokonanych kilometrów (80 groszy za kilometr) oraz czasu przejazdu (50 groszy za minutę jazdy). Klient może też zapewnić sobie możliwość skorzystania z tego samochodu w kilku odstępach. Wówczas dopłaca także za czas postoju oczekującego samochodu 10 groszy za każdą minutę. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że osoba wypożyczająca samochód nie musi ponosić kosztów parkowania w płatnych strefach, gdyż jest on uwzględniony w opłatach za korzystanie z samochodu.

- Współpraca z PKN Orlen to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN Orlen, tak jak Traficar, dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę – mówi  Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

PKN Orlen jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyną spółką notowaną w prestiżowym rankingu największych firm świata Fortune 500. Ma największą w regionie sieć blisko 2 700 stacji paliw. Część z nich ma być samowystarczalna energetycznie - dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych

AB

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka