19 obserwujących
856 notek
1216k odsłon
272 odsłony

Tauron: W 2020 roku ponad sto pięćdziesiąt stacji ładowania aut elektrycznych

Tauron stawia na elektromobilność. Fot. Twitter/Tauron
Tauron stawia na elektromobilność. Fot. Twitter/Tauron
Wykop Skomentuj12

Tauron chce mieć ponad sto pięćdziesiąt stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce i kompletny system do zarządzania elektromobilnością do końca 2020 r.

Koncern będzie też miał ofertę dla klientów: od projektu i budowy stacji po zarządzanie infrastrukturą i systemami płatniczymi. 

Celem projektu „Operator II” jest budowa dziewięćdziesięciu siedmiu stacji ładowania prądem zmiennym (AC) oraz dwudziestu jeden stacji ładowania prądem stałym (DC). Po ich zrealizowaniu koncern będzie dysponował siecią ponad stu pięćdziesięciu własnych stacji ładowania. Ma to pozwolić na swobodne przemieszczanie się pojazdami elektrycznymi po całym terenie działania Taurona. 

Dodatkowo w trzecim kwartale br. Tauron ma rozpocząć świadczenie płatnych usług ładowania. 

Poza tym koncern planuje sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, świadczenie usług SaaS (Software as a Service – dostarczanie kompletnych usług informatycznych) dla posiadaczy własnych stacji ładowania. Chce także wdrożyć kompleksowe rozwiązania z obszaru e-mobility. 


Tauron realizuje już kompleksowe projekty budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych dla klientów komercyjnych. Oferta dotyczy wykonania wizji lokalnej, audytu, projektu przyłącza, wykonania, instalacji, uruchomienie stacji ładowania, integracji w systemie informatycznym, a także niezbędne odbiory oraz serwis i utrzymanie stacji.

Projekt „Operator II” skierowany jest m.in. do posiadaczy już istniejących stacji ładowania.  

O uruchomieniu, projektu poinformowało we wtorek biuro prasowe Taurona. Koncern angażuje się w projekty rozwojowe m.in. poprzez spółkę Magenta Grupa Tauron. 

– Branża energetyczna jest w fazie intensywnych zmian. Jednym z kluczowych procesów jest wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania transportu. W Tauronie korzystamy z usług specjalistów, którzy pracują nad tym, by sprostać zmieniającym się potrzebom klientów – zaznaczył prezes koncernu Filip Grzegorczyk. 

Smart City - miasta przyszłości

Program „Operator II” jest kolejnym krokiem grupy, po zaangażowaniu w przedsięwzięcia związane z internetem rzeczy (IoT), ku budowie miast przyszłości. 

Rozwiązania z obszaru smart city, których integralną część stanowi elektromobilność, są naszą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców tak, aby przestrzeń miejska była bezpieczna, komfortowa i przyjazna dla środowiska – zapewnia koncern. 

W ramach projektu Magenta Grupa Tauron jeszcze w tym roku ma udostępnić aplikację mobilną - „eMap od Taurona” - obsługującą płatne usługi ładowania na swoich stacjach. 

Tauron chce wspomóc rozwój miast przyszłości
Tauron chce wspomóc rozwój miast przyszłości. 

Rozwój usługi carsharingu oraz rozbudowę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych Magenta Grupa Tauron prowadzi przy współpracy z ING Bankiem Śląskim oraz koncernem KGHM Polska Miedź. 

Spółka Magenta już wybudowała we współpracy z ING Bankiem Śląskim dwadzieścia siedem stacji ładowania pojazdów elektrycznych i uruchomiła usługę carsharingu na terenie Katowic. Obecne działania obejmą cały teren działalności Taurona. 

Tauron Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej. 

KW

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka