Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
28 obserwujących
2054 notki
463k odsłony
30 odsłon

Zdecentralizowane finanse - dla 'małych' -również

Wykop SkomentujZe zjawiskiem barier cechowych mamy styk (jak ze ścianą) od wieków. Teraz, w nibydemokracji głównie grają finansowe bariery wejścia i regulacje (likwidujące sensy nowych biznesów).

Crowdfunding - to idea sprzed lat, demokratyzacji procesów inwestowania. Ale stopniowo jakoś mniej atrakcyjna. Przypadek?

I teraz DeFi, kolejna idea i realizacja demokratyzacji procesów inwestowania, a z innej strony patrząc: nowy obszar aplikacji pożyczkowych opartych o smartkontrakty i blockchain.

To kolejna wielka okazja dla 'małych' do wejścia w dochodowy biznes, ale trudniejsza i niebezpieczna. DeFi łączy też światy krypto i fiat. Nowa to dziedzina i wiele pojawia się błędów w smartkontraktach i połączeniach z mechanizmami fiat. A że DeFi znalazło sposoby na utrzymanie wielkiej płynności kapitałów, to i na nowych tworach -straty na błędach i scamach bywają wielkie. Trzeba rozumieć ten obszar i być ostrożnym.

Uniswap, Kyber, Aave, Compound, Balancer, Curve - to nowe platformy DeFi, o wielkiej płynności, czym biją dotychczasowe rozwiązania. A jednocześnie obsługują pożyczki p2p na blockchainie, czyli jest to szybsza, tańsza i bezpieczniejsza (o ile smartkontrakty są dobrze sprawdzone) forma crowdfundingu, bez łachy banków -dla każdego, kto ma rozum.

Posłuchajcie więcej i lepiej:


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale