Fabryka Prostych Rozwiązań
Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
29 obserwujących
2544 notki
537k odsłon
  145   0

Katamaran marzeń polskiego niewolnika (3)


Czyli ciąg dalszy moich preferencji żeglarskich, metodą -doznajemy luksusów poprzez celebrytów YT.

Oto katamaran: Broadblue Rapier 550

Ta konstrukcja łamie dotychczasowe kanony: zauważcie koło sterowe w postaci kierownicy; umiejscowienie wind do fałów; zdalne sterowanie mechanizmami; aranżacje wnętrz i wiele innych.

W tym rozwiązaniu wiele urządzeń do operowania żaglami jest pod dachem, co zmniejsza opory powietrza i zwiększa żywotność mechanizmów. Ponadto konstrukcja jachtu redukuje wyposażenie i i zmniejsza ciężar całości.
Właściwie to najlepszy z pokazanych jachtów (moim zdaniem), chociaż brakuje mu przedniego wyjścia na pokład. Ale dałoby się i z tym nieco zakombinować robiąc pewne zmiany. Cóż, jeszcze nie znalazłem czegoś co mógłbym przyjąć bez zastrzeżeń, ale może się pojawi.

A jeszcze nowinka, zauważcie to załamanie powierzchni wzdłuż kadłuba, bardzo ciekawie stabilizuje przechyły.

Ten jacht już nie potrzebuje wiele mechaniki, by go przerobić (z dodatkową elektroniką) na autonomiczny.

A gdy niektórym zabraknie romantyki ręcznych prac na jachcie, to mechanizmy mają zdublowane napędy ręczne i przy nich można się gimnastykować. Chociaż dla niektórych regaty autonomicznych jachtów, to też swoista romantyka.
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości