kungalu kungalu
66
BLOG

Zrozummy jaki jest nasz interes narodowy

kungalu kungalu Polityka Obserwuj notkę 10


Daliśmy sobie wbić do głów myślenie zero-jedynkowe (myślenie skrajnościami).  A to wykorzystują dyktatorzy, aby nami manipulować, mówiąc: jeżeli jesteś przeciw opcji A, to nie masz wyboru, musisz być za opcją B. Manipulacja jest prosta: opcje A i B zawierają w sobie rzeczy i dobre i złe. Te dobre rzeczy z obu ofert są krótkotrwałe (szybko znikają), ale bazują na naszej chciwości i strachu. Te złe rzeczy w obu ofertach przedstawiane są atrakcyjnie, ale stanowią spójny system, zabierający nam wolność na zawsze - i to niezależnie czy wybierzemy ofertę A czy B.

To mi się nie podoba, bo zawęża horyzonty myślenia i znajdowania prawidłowych rozwiązań i robi z nas niewolników. Generalnie nie ma na rynku dla nas - tylko dobrych ofert. Dlatego musimy roztropnie wybierać ze wszystkich ofert to, co dla nas dobre, ale bez zobowiązań moralnych do bezwzględnego trwania przy danej opcji. Zatem wykorzystujmy to, co najlepsze z danej opcji i zostawiajmy tę opcję, gdy zaczyna realizować rzeczy dla nas złe.

Propagandyści każdej opcji będą grali na naszych emocjach, odwołując się do ich pokręconej etyki, przekupując i strasząc - byle tylko utrzymać nas przy swojej opcji. Tu musimy wykazać się zimną krwią i jasnym umysłem, by dobrze kalkulować interes naszej społeczności. I wtedy rozejrzeć się za lepszymi ofertami (też do czasu ich przydatności). Ale nie obracajmy się tylko w jednym kółeczku ofert A lub B, jest ich dużo więcej i trzeba je zobaczyć, zrozumieć i wybrać najlepszą, na określony czas.

Zaufanie jest potrzebne w grupach społecznych, aby istniały, ale rozpoznajmy kłamców/oszustów/morderców, którzy ustawili się na pozycjach przywódczych, drogą manipulacji grając na naszych emocjach (chciwość, strach) i głupocie. Takim osobnikom nie jesteśmy nic winni, nie mamy wobec nich żadnych zobowiązań moralnych, a ich oferty - gdy mają nóż na gardle, to tylko kłamstwa. Nie dajmy się nabrać na ich śpiewy syrenie i krokodyle łzy. Właśnie wobec tych uzurpatorów powinniśmy stosować metodę odważnego odwrócenia się do nich plecami i znalezienia lepszej opcji.


kungalu
O mnie kungalu

Fabryka Prostych Rozwiązań                                                                   ₿max                                                https://bez-s24.blogspot.com/                  

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka