Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
18 obserwujących 1083 notki 291849 odsłon
kungalu, 4 lutego 2017 r.

Jak państwo zabezpiecza majątki obywateli?

134 1 0 A A ATo jest jedna z podstawowych funkcji państwa. I jak ona jest realizowana? Ponieważ znam się trochę na zagadnieniach kryptowalutowych, to od tego ruszę.

Konto kryptowalutowe,  to inaczej adres publiczny. Jest jeszcze adres prywatny, umożliwiający dysponowanie środkami na koncie. Adres publiczny wystarczy by każdy mógł zobaczyć wszystkie dane transakcji wykonane na koncie. Wystarczy wpisać adres publiczny do wyszukiwarki np. Blockchain.info i mamy całą historię transakcji, z linkami (adresami) do kolejnych transakcji. Ja podałem na tym blogu, w prawym górnym rogu swój adres publiczny i każdy może tam sprawdzić moje transakcje. Wszystko jest transparentne.

Państwo polskie zatrudniło specjalistów do budowy baz danych do śledzenia wszystkich transakcji kryptowalutowych obywateli polskich. Tłumaczą to zapewnieniem bezpieczeństwa. Również bezpieczeństwem tłumaczy się powiązanie danych osobowych (ID) każdego obywatela Europy z jego kontami kryptowalutowymi -to już się realizuje.

Ale praktycznie realizuje się coś odwrotnego -niebezpieczeństwo majątków obywateli.

Taka jest polityka KE i rządu polskiego. To spadkobierca wodza SS i gestapowca -w jednym, dzisiaj lobbuje i wprowadza takie prawo, a jemu podobni politycy temu przyklaskują.

Powtarzam: robiąc to w imię zapewnienia bezpieczeństwa -odbierają nam bezpieczeństwo.

Jak to się dzieje? Czy zauważyliście ostatnie informacje o ataku na serwery rządowe i bankowe i o wykradzeniu wrażliwych danych? Państwo nie panuje nad tym.
Teraz państwo połączy ID każdego obywatela z jego kontami i przechowa to w bazach danych podatnych na ataki hackerskie. Wtedy jakiś mafiozo (po ataku hackerskim), albo pracownik służb specjalnych obcego mocarstwa, będzie dysponował nazwiskami, kontami i historią transakcji dowolnego obywatela. A potem wybierze sobie niektórych do szantażowania: zapłać albo zabijemy ci dziecko. Ale polityk taki jak Kaczyński nie dba o te sprawy.

I kto tu jest złym: obywatel chcący zachować anonimowość swego majątku, czy omnipotentne i represyjne państwo?

Tak to jest kiedy państwo zostaje przechwycone przez gangi, wtedy obywatel o niczym realnym nie decyduje i nie ma środków by się zabezpieczyć. Dlatego wszyscy wspólnie powinniśmy zadbać o posiadanie prawdziwych reprezentantów obywateli w Sejmie, stanowiącym prawo. Tylko tak możemy być bezpieczni.Opublikowano: 04.02.2017 18:56.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Prezydent powinien reprezentować wszystkich, a nie tylko głosujące PiS-owce i innych na niego...
  • Jakby to było pięknie i pożytecznie, gdyby to Prezydent powoływał Rząd. Wtedy mógłby w...
  • Mądra dziewczynka pilnuje drinka. Lulaj dziewczynko po pierwszym drinku.

Tematy w dziale Gospodarka