Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
25 obserwujących
1849 notek
425k odsłon
212 odsłon

Prosta mowa - o ścieżce przez las i niebezpiecznym pomieszaniu strategii

Wykop SkomentujW tej notce obracam się w domenie giełd. Giełdy, to takie miejsce, gdzie łosi się kosi, ale nie tylko to -można też dobrze kupić/sprzedać.

Najbezpieczniej korzystamy z giełdy, mając prosty plan i realizując go.

Przykładowo, chcę wymienić PLN>NANO, to -jako Taker (po aktualnym kursie) na giełdach: np. Coxi wymieniam PLN>LTC, potem na  KuCoin wymieniam LTC>NANO i wypłacam do swego portfela - to jest bezpieczne.
 
Ale jest cała masa ludzi (co widzę po ekscytacjach w różnych komentarzach), mieszających strategie. Bo oni kiedy już wejdą na giełdę, z określonym celem wymiany, to chciwość ich skłania do spekulacji i zapominają o swym celu - zmieniają strategię i robią jako Maker -zamiast Taker, bo muszą ekstra zarobić. A na to już czekają wilki giełdowe, które od dawna, medialnie ich obrabiają i teraz dostają swój obiadek. To obszerny temat, więc tylko powiem, że to jest jak zejście z bezpiecznej ścieżki w czarnym lesie.

Oczywiście, że strategia Maker jest dla ludzi, ale do tego trzeba mieć wiedzę, umiejętności i charakter, a początkujący tego nie mają i nieraz sami proszą się o sczyszczenie z kasy (kupują na górce-sprzedają na dołku -bo to niełatwe psychologicznie). Uwaga: ja nie planuję tutaj mówić o spekulacjach na giełdach, zostawiam to innym, bo na YT znajdziecie wiele doskonałych szkoleń (również w j. polskim).

Natomiast chcę wskazać możliwość prostej wymiany walut, dla bieżącego wykorzystania w jakichś transakcjach. I jeżeli owa transakcja się odbywa w czasie bliskim wymiany walutowej, to kurs wymiany praktycznie nie ma znaczenia. Bo ceny użyte w transakcji zawsze są odnoszone do waluty lokalnej (np. PLN). A kryptowaluta jest wtedy chwilowym nośnikiem wartości.

Mało tego, jest możliwość wymiany np. w Polsce PLN > kryptowaluta > waluta lokalna w innym kraju. I jest to najtańsze, najszybsze, najpewniejsze i może być anonimowe -rozwiązanie dla transakcji. Całość lub cześć tego może być zapisana w smartcontract'cie, co eliminuje wielu pośredników i korupcję rozmaitą - nad doszlifowaniem tego obecnie pracują tęgie głowy i ścigają się tu prywaciarze z bankami.

Ale tymczasem możemy recznie działać na pewnych modułach (typu giełdy, kantory, DEX'y itp) wykonując swoje transakcje. Trzeba tylko rozumieć, co się robi. O konkretach powiem innym razem.

Ta notka ma ułatwiać rozumienie wymiany krypto, min. do systemów  głosowań i innych transakcji.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka