eri eri
322
BLOG

Piękny, wspaniały świat TVN-u. Część druga.

eri eri Rozmaitości Obserwuj notkę 17


Kanał TVN-Style emituje patriotyczny  serial dokumentalny pn. „Jestem z Polski”. Gospodarzami kolejnych odcinków są Polacy, którzy na stałe wyemigrowali do zachwalanych przez siebie krajów. Ostatni odcinek poświęcony był Sztokholmowi.

Młoda atrakcyjna Polka oprowadza nas po stolicy Szwecji. Cisza, spokój, radość, szczęśliwi ludzie, piękna natura i architektura. I tylko ani jednego… A to przecież rok 2022!

Oto bowiem wysoki procent mniejszości muzułmańskiej w trzech największych miastach szwedzkich – Sztokholmie, Goteborgu i Malmo – sprawił, iż (tego z filmu się nie dowiemy) Imam Adly Abu Hajar prowokacyjnie nazwał Szwecję „najlepszym państwem islamskim”.

No, cóż! Piękny, wspaniały świat TVN-u! Aż chce się zapytać, dlaczego ten odcinek cyklu nie wyemitowano w dniu 1-wszym kwietnia!

A na zakończenie, jak zwykle – „smaczek” Oto gospodyni odcinka informuje widza: „W Szwecji zawiera się mało małżeństw. A jeśli już, to najpierw są dzieci a dopiero potem ślub. W ten sposób możesz uczestniczyć w ślubie swoich rodziców! To przecież wspaniałe!”

https://www.salon24.pl/u/eri/1334786,piekny-wspanialy-swiat-tvn-u-czesc-pierwszaeri
O mnie eri

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości