Nie ma szans na reformy.
Nie łudzmy się , nikt w Polsce nie przeprowadzi w najblizszych czasie zadnych reform.Ani PO ani PiS ani nikt.A dlaczego...?...
Zadaniem politykow jest przekonywac elektorat tak ,aby w najblizszych woborach zdecydował się poprzec ich ugrupowanie i oddał na nich swój głos. Nic dziwnego ,ze korzystają ze wszystkich dostepnych srodkow , łacznie z obiecywaniem przysłowiowych gruszek na wierzbie. Od jakiegoś czasu na tym m.in. polega polityka. Nie tylko u nas. Nasza ordynacja przewiduje wybory...
-Parlamentarne
-Samorzadowe
-Prezydenckie
Plus do tego , od kilku lat wybory do Parlamentu Europejskiego.
Praktycznie rok w rok ,kolejny , nastepujący po sobie plebiscyt. W dobie hegemonii mediow , wszechobecnej tv i osrodkow badania opinii społecznej , demokracja dostaje nożem w plecy.
Każda partia boi się , kalkuluje ... jakakolwiek odwazna decyzja ,która przyniesc może korzysci w perspektywie dłuzszej niż 3 lata, może oznaczac zmiecenie ich ze sceny w najblizszych wyborach. Kto podejmie takie ryzyko?
Zaczyna się gra dla gry. Jezeli dodamy do tego wojenke „dwoch poteznych”, toczącą się ostatnio w naszym kraju....Wojenke , która de facto wyklucza z dyskursu publicznego jakąkolwiek konkurencje , a nie ma się co czarować- wyklucza... to mamy niezły pasztet.
A wojenka? Jak to wojenka...Kiedyś się skonczy...I wtedy przyjedzie walec i wyrowna.
A wam co żyrują tej wojnie po jednej i po drugiej stronie, powiem..
Nic nie usprawiedliwia aż takiej nienawisci wobec przeciwnika. Nie liczcie na to ,ze jedni zwyciężą , drudzy padną i nastanie dobrobyt. Tak nie będzie. Nie na tym polega demokracja.
Niestety wiem ,ze wy macie to gdzieś. I to jest kolejny noż w plecy....zadany demokracji.




Komentarze
Pokaż komentarze (2)