eryk wiking eryk wiking
846
BLOG

Kowal "Jestem zażenowany".Dobro i zło w polityce.

eryk wiking eryk wiking Polityka Obserwuj notkę 44

Europoseł Paweł Kowal dla TVN 24

 „Od kilku tygodni jestem zażenowany tymi dyskusjami, które zaczęły się od listu prezesa do członków PiS o zawiązywaniu się spisku ... Z tego wynika, że nikt z nikim nie rozmawia, bo każda rozmowa może być źródłem spisku „

 Boli?

A jak się wiernie stało przez całe lata u boku prezesa gdy inni byli ofiarami, bądź organizatorami spisku , zaleznie od perspektywy to wtedy nie przeszkadzało?

Istnieje taka teoria, ze „zło” jako takie nie istnieje ...,że to co nazywamy „złem” to w istocie  brak dobra...

Nie twierdze ,ze Jarosław jest zły...W nim po prostu jest za mało dobra.

W jego rzeczywistosci nie ma miejsca na zaufanie i dialog.

On nie jest zły. On po prostu nie chce się zajmować czynieniem dobra.

Wybiera droge na skroty.

Stąd taka a nie inna jego strategia zdobywania władzy i zarzadzania.

Znamienne ,ze nazywany przez wielu leniem i ignorantem  D. Tusk opowiadając w 2007 r historie o polskim szczesciu, miłosci i sukcesie zdobył władze.

Czyli warto...

Wydawało się ,ze Jarosław w ostatniej kampanii prezydenckiej zrozumiał te prostą prawde...niestety dla PiS-u, strategia „głoszenia dobra” okazała się dla Niego zbyt wymagająca.

Szkoda ,bo moglibysmy wybierać miedzy „dobrem” Tuska a „dobrem” Kaczynskiego , wedle zaufania , którym ich darzymy.

Teraz dla ludzi , którzy nie odnajdują się w swiecie pełnym spiskow , zarzutow i kalumni  pozostanie wybor miedzy „dobrem” Donalda a „dobrem” Poncyliusza , Kowala i społki.

Jarosław tym samym traci szanse na odgrywanie istotnej roli w zmienianiu Polski na lepsze.

eryk wiking
O mnie eryk wiking

Ten blog bierze udział w konkursie na blog 1000-lecia.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (44)

Inne tematy w dziale Polityka