eryk wiking eryk wiking
528
BLOG

Rosjanie nie chcieli prawdy to będą mieli zamach.

eryk wiking eryk wiking Polityka Obserwuj notkę 8

 Osobiscie w zamach w Smolensku nie wierze. Ale to nie ma żadnego znaczenia.

Nasz wschodni sasiad , wypuszczając bufor w postaci raportu MAK , stracił szanse na rozwiązanie całej sprawy taktownie i honorowo. Awangarda elity postsowieckiej-Tatiana Anodina ze swoimi kolegami z komisji , negując udział rosyjskich kontrolerow w katastrofie i przedstawiając wersję o podpitym ,  polskim generale buszującym po kokpicie , niewątpliwie probowała sflekować naszą dyplomacje i po raz nie wiem już który w historii pokazać Polakom , gdzie jest ich miejsce w szeregu... Pozornie się udało. Pozornie...

Wygrali medialną bitwe ale do zwyciestwa w wojnie długa droga. Popełnili kardynalny błąd. Do tej pory strona rosyjska miała po swojej stronie zachowawcze i spolegliwe czy też dla niektorych uległe polskie elity , które wiele wysiłku wkładały w kreowanie wizerunku nowego otwarcia.

A teraz ? Po takim brawurowym  rajdzie jaki nam zaserwowała MAK-owa panienka Tatiana , kto będzie swiecił oczami za dobre relacje z Ruskimi ...?  Wielu się nie znajdzie. I dobrze.Niech mają.

Za to coraz śmielej głowe podnosi ta częsć społeczeństwa ,która od poczatku była nastawiona do wersji „nieszczęśliwego wypadku” bardzo sceptycznie. Strona rosyjska zrobiła wszystko , żeby ich w Polsce uwiarygodnić a tym samym zamknąć usta wszystkim ,którzy w teorie zamachu nie wierzą.

Powtórze raz jeszcze...To bardzo dobrze !!! Nie chcieli bracia Moskale po ludzku , jak człowiek z człowiekiem to będą teraz gadać jak ...no , nie chce napisać jak wróg z wrogiem... Nieraz już się przekonali ,ze jestesmy jedynym narodem ,który potrafi ich pod żebrem dotkliwie ugodzić...Widac zachłysnięci ostatnimi sukcesami na arenie międzynarodowej zapomnieli już jak to jest . kiedy pycha wyprzedza rozwage.

Chcieli negocjować prawde...?... No to będą ją negocjować... ale my teraz zagrywamy...I to z wysokiego „C”...

... i zobaczymy w którym momencie się spotkamy.

eryk wiking
O mnie eryk wiking

Ten blog bierze udział w konkursie na blog 1000-lecia.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Polityka