55 obserwujących
579 notek
633k odsłony
  211   0

Kanadyjskie eksperymenty "władców świata"

EY Canada Cybersecurity
EY Canada Cybersecurity


Automatyzacja procesów związanych z tożsamością cyfrową może pomóc w uzyskaniu 90% oszczędności - przy jednoczesnym wzmocnieniu bezpieczeństwa, zapewnieniu zgodności z przepisami i zyskaniu czasu. Zmiany wśród pracowników są obecnie bardzo liczne, a organizacje mają trudności z nadążeniem za tsunami aktualizacji systemów, które mogą się z nimi wiązać. Jednak technologia - taka jak Robotic Process Automation (RPA) - może uwolnić ponad 90% oszczędności w całym zestawie tożsamości cyfrowych i zapewnić szereg innych korzyści, w tym:

Wzmocnienie obrony przed cyberbezpieczeństwem. Obecnie 80% naruszeń cyberprzestrzeni wiąże się z naruszeniami tożsamości cyfrowej i dostępu. Jednak organizacje przeznaczają jedynie od 5% do 8% swojego budżetu bezpieczeństwa na tożsamość cyfrową. Automatyzacja kontroli tożsamości cyfrowej może pomóc w wypełnieniu tej luki. Spełnienie wymogów zgodności. Automatyzacja pomaga w szybszym przetwarzaniu większej liczby aktualizacji tożsamości cyfrowej, przy mniejszej możliwości popełnienia błędu przez człowieka, dzięki czemu można zachować zgodność z wymogami prawnymi, zwiększając jednocześnie przewidywalność wyników. Uwolnienie czasu. Mniejsza liczba ręcznych aktualizacji uwalnia pracowników, którzy mogą skupić się w najlepszym i najwyższym stopniu na bardziej strategicznych zadaniach.

Jak można zacząć?

Studia przypadków klientów mówią nam, że inwestowanie w rozmowy na froncie w celu zaangażowania wewnętrznych interesariuszy jest ważnym elementem układanki. Pomocne jest również opracowanie strategicznego planu ataku przed rozpoczęciem działań. Jak w przypadku wszystkich zmian, monitorowanie przebiegu i wprowadzanie poprawek w czasie rzeczywistym będzie odgrywało dużą rolę w osiągnięciu sukcesu.

Pamiętaj o tych 10 wiodących praktykach, gdy będziesz wprawiać w ruch koła automatyzacji tożsamości cyfrowej:

1. Najpierw zbuduj uzasadnienie biznesowe.
Skuteczne wprowadzanie zmian zawsze zaczyna się od jasnego przedstawienia celów i oczekiwanych rezultatów. Przyjrzyj się, które części procesu tożsamości cyfrowej powstrzymują Twój zespół i stwórz kompleksowe uzasadnienie biznesowe pokazujące, gdzie leży prawdziwa wartość automatyzacji procesu dla Ciebie.

2. Wprowadź na pokład kierownictwo.
Liczy się ton z góry. Zapewnienie wsparcia kierownictwa i sponsorów już teraz może pomóc w późniejszym wewnętrznym zarządzaniu zmianą. Kierownictwo powinno śpiewać z tej samej kartki i zachęcać zespoły do przyjęcia nowych procesów.

3. Narysuj mapę drogową.
Opracowanie mapy drogowej jest ważne. Główny zespół powinien uzgodnić wizję, cele końcowe, cele i oczekiwania. Posiadanie krystalicznie czystej mapy drogowej może pomóc w kierowaniu sukcesem w fazie realizacji.

4. Stwórz wewnętrznych mistrzów.
Identyfikacja mistrzów procesu, którzy będą ekspertami w danej dziedzinie i prawdziwymi agentami zmian w organizacji, może pomóc w przeprowadzeniu transformacji. Sojusznicy sprawy, którzy mogą edukować i inspirować innych, będą odgrywać kluczową rolę w każdym rodzaju automatyzacji procesów, w tym w zakresie tożsamości cyfrowej.

5. Nadanie priorytetu pilotażowi.
Poświęcenie czasu na przeprowadzenie warsztatów pilotażowych podczas ustalania priorytetów możliwości automatyzacji może przejść długą drogę do ostatecznego sukcesu. Zrobienie tego teraz pomoże Ci później w pełni wykorzystać potencjał.
6. Wybierz mądrze swoje narzędzia.

Jeśli nie masz jeszcze narzędzia RPA, przeprowadź badania i wybierz opcję, która będzie dla Ciebie najlepsza. Opracuj strategię wdrożenia, aby mieć plan krok po kroku, który pozwoli Ci przeprowadzić zmiany.

7. Weź pod uwagę całościowy obraz sytuacji.
Dobra wiadomość: wszelkie technologie i narzędzia, których używasz obecnie, można dostosować do przyjęcia RPA. Dlatego podczas opracowywania architektury automatyzacji procesów należy uwzględnić szerszy krajobraz technologiczny organizacji. Przyjęcie holistycznego spojrzenia na etapie planowania może pomóc w zaprojektowaniu architektury, która będzie pasować do celu w codziennym świecie cyfrowej tożsamości.

8. Mądry partner.
Identyfikacja właściwego partnera wdrożeniowego jest bardzo ważna. Na tym etapie gry należy również zdefiniować umowy o poziomie usług (SLA) i kluczowe wskaźniki wydajności (KPI). Wejdź w proces automatyzacji wiedząc, co chcesz z niego uzyskać i bądź przygotowany na odpowiednie pomiary.

9. Wprowadź boty.
Mając już wszystko zaplanowane, czas na szkolenie i wdrożenie botów oraz rozpoczęcie automatyzacji. Ważne jest, aby śledzić żądania operacyjne w miarę ich pojawiania się i mierzyć wyniki. Automatyzacja i śledzenie idą w parze.

10. Pozostań zaangażowany.
Zmiany są wdrażane, efektywne zmiany są zarządzane. Utrzymywanie zaangażowania interesariuszy w długim okresie, informowanie ich o postępach, wysłuchiwanie informacji zwrotnych i wprowadzanie poprawek to podstawowe elementy dobrego zarządzania zmianą.

Jeśli można usprawnić tożsamość cyfrową już teraz, to po co czekać?

Od zwolnionych pracowników, poprzez nowo zatrudnionych, aż po masowe zwolnienia: każda zmiana kadrowa wymaga aktualizacji systemu tożsamości cyfrowej. Zmiany biznesowe, regulacyjne i ekonomiczne będą stale nadchodzić. Rozważenie nowych rozwiązań, które mogą pomóc w zmniejszeniu obciążenia operacyjnego w tej nowej normalności, może pomóc.
Aby dowiedzieć się więcej o wdrażaniu RPA dla tożsamości cyfrowej z minimalnym zakłóceniem działalności, skontaktuj się z członkiem naszego zespołu ds. cyberbezpieczeństwa.

Czy ktoś zna jak ta sytuacja wygląda w Polsce?

Creating a national digital identity ecosystem to lead the world - Greg Wolfond, SecureKey

https://youtu.be/CPLJDDoFTGk

Zebrał: Eternity
By Yogen Appalraju
EY Canada Cybersecurity Leader

https://www.authenticid.com/
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale