AP photo
AP photo
Eternity Eternity
937
BLOG

Po filmie: Ludzie szlochali, byli tak poruszeni, tak wstrząśnięci, tak wdzięczni...

Eternity Eternity Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 87

Dziś oczami wyobraźni obejrzałam pewien film, którego z pewnych względów nie mogę obejrzeć w Polsce.

Przyczynił się do tego Tomasz Raczek, którego recenzji wysłuchałam.

Na pytanie „iść czy nie iść” odpowiadam : iść!!

Iść bo podzielam wrażliwość tego człowieka i mam podobny odbiór świata.

Bo przez wszystkie lata jego działalności zgadzałam się z jego opiniami i mam szacunek do tego co robi.

Bo zapewne nie bez powodu film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland zdobył nagrodę specjalną Jury na Festiwalu w Wenecji 2023.

„Sama reżyserka przyznała jednak, że największe wyróżnienie spotkało ją "w trakcie projekcji festiwalowych". - Publiczność reagowała tak, jak nigdy mi się jeszcze w długiej karierze nie zdarzyło. Ludzie szlochali, byli tak poruszeni, tak wstrząśnięci, tak wdzięczni jednocześnie, (...) po prostu trafiliśmy prosto w serce. To jest największa nagroda - dodała.”

O wartości tego filmu świadczy również świetnie dobrana obsada aktorska.

Ten film to niejako symbol, tego, co przeżywamy w obecnym czasie. W obliczu wydarzeń, które są wyznacznikiem naszych czasów w kwestii migracji ludzkości to również „kość w gardle” obecnego rządu, z którym ludzie trzeźwo myślący nie mogą się zgodzić.

W obronie wolności i niezależności bojkotujmy decyzje obecnego rządu, który w swej podłości szkaluje opinię o tym filmie.

Bo ten fakt jednocześnie musi w końcu otworzyć oczy tym, którzy zawierzyli tej władzy. To czas na dokonanie wyborów i określenie siebie po jakiej stronie jesteśmy.

Osobiście więc nie mogę się doczekać, by móc obejrzeć ten film i wspólnie z Tomaszem Raczkiem zachęcam : iść, bo ja mu wierzę.

Anatomia szczujni. Hejt na "Zieloną granicę" wygląda jak zmasowany atak trolli.

Zielona granica" jak "Smoleńsk"? Nie. Takiej szczujni jeszcze w historii polskiego kina nie było. Czy państwo, które hejtuje film Agnieszki Holland, wystawi go do oscarowego wyścigu? Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak, prowadzący "Wiadomości" i publicyści "Do Rzeczy" - ludzie obozu władzy na wyścigi uderzają w Agnieszkę Holland, wygadując bzdury o "Zielonej granicy"

Czy Kaczyński zaczyna przypominać „Wiesława’?

Opracowali: Eternity, Christine Sophie Genessi

CD:

Twardo prawicowy polski minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, potępił film Holland, porównując go do nazistowskiej propagandy…

https://www.salon24.pl/u/eternity/1323264,twardo-prawicowy-polski-minister-sprawiedliwosci-zbigniew-ziobro-potepil-film-holland-porownujac-go-do-nazistowskiej-propagan

Przed wyborami. Ataki polityków na twórców jak Holland to dowód ich bezradności

https://www.salon24.pl/u/eternity/1322042,przed-wyborami-ataki-politykow-na-tworcow-holland-sa-dowodem-ich-bezradnosci


Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura