Gesty, symbole i zwyczaje są ponadczasowe. Wiemy o tym nie od dziś. Kiedy ten czy inny Pan pozdrawia się po rzymsku to pozdrawia się po rzymsku. O co ten cały rwetes.
Dziwię się także, że miłośnicy Rzymu nie rozpoznali oczywistego zabiegu pani Nieznalskiej - przecież krzyż z jej instalacji jest w oczywisty sposób rzymskim znakiem zbrodni i hańby - wymowa powieszenia na nim męskiego nabiału powinna być dla miłośników Rzymu oczywista.
Miłośnicy Rzymu nie powinni też w żaden sposób potępiać homoseksualizmu ani pedofilii - to przecież tylko przypominanie i kultywowanie dawnych zwyczajów, zwykła "zabawa historyczna".
Jest jeszcze wiele innych rzymskich zwyczajów, które możnaby w Polsce z powodzeniem praktykować. Miłośnicy historii zamiast głupio krytykować powinni ze wstydem wrócić do książek i wspierać tę jakże nowoczesną politykę historyczną.
e.115966


Komentarze
Pokaż komentarze (46)