0 obserwujących
35 notek
26k odsłon
  1983   0

„Warsaw Shore” czyli jak się porzygałem oglądając MTV

Europejczycy.info
Europejczycy.info

 Totalny upadek telewizji stał się faktem. Reality-show “Warsaw Shore czyli ekipa z Warszawy” to obraz totalnego hedonizmu, pokazującego, że w życiu liczy się tylko dobra zabawa w modnych klubach, kasa i seks. Rodzice, jeszcze możecie uratować swoje dzieci przed cywilizacyjną zagładą.

Producent programu mówił w jednym z wywiadów, że każdy „obrońca moralności”, który krytykuje jego program dawno nie był na studenckich juwenaliach. „Dobra impreza, szczególnie dla dziewiętnastolatków, zawsze oznaczała to samo. Chodzi o kilka życiowych priorytetów młodego człowieka: poczuć się wolnym, sprawdzić swoją niezniszczalność i poznać fajnego chłopaka lub dziewczynę. Tak – chodzi między innymi o seks”.
 
„Cztery pierwsze odcinki reality-show “Warsaw Shore” obejrzało w paśmie premierowym średnio 141 tys. widzów. Produkcja notuje udział w rynku kilkanaście razy wyższy od średniego dobowego udziału stacji i daje MTV Polska zdecydowaną wygraną z konkurencją. Widownia formatu rośnie z odcinka na odcinek. Np. drugi miał 140 tys. widzów , a czwarty śledziło już 153 tys. osób. Format notuje też udział w rynku wielokrotnie wyższy od dobowego udziału MTV Polska, który w okresie od 10 listopada do 1 grudnia br. wynosił odpowiednio 0,12 proc. i 0,23 proc.” – podają wirtualnemedia.pl.
 
Kochani rodzice, naprawdę warto sprawdzić co oglądają wasze dzieci! Póki nie jest za późno…
 
PS.
 
Jak zauważył jeden z internautów program ten obraża też Warszawę i Warszawiaków. Nazwy programów-protoplastów: Ekipa z Jersey, Ekipa z Newcastle i z Cardiff (a raczej z tzw. Valleys, czyli dolin) odnosiły się do małomiasteczkowości uczestników. Nie mieliśmy do czynienia z New York Shore czy London Shore. Zatem zgodnie z założeniem formatu nie powinno również być mowy o nazwie „Warsaw Shore”, tylko np. o „dziura Shore” (w ‚dziurę’ wpisz swoją propozycję). Pomijam (tani) poziom realizacji programu plus to, że uczestnicy dzielą się z widzami swoimi „mądrościami” (np. „kocham Majdana w ch…”) na tle widoków z Warszawy (Pałac, Stadion itp.), ale w jednym z odcinków pijana uczestniczka w napadzie spontaniczności (i zapewne niechęci do dużych miast) skopała kartonową Syrenkę, będącą częścią dekoracji domu „ekipy”. Ponieważ szefową MTV Polska jest obecnie obywatelka Czech (dlaczego ?), czekamy na Praha Shore – pisze internauta podpisujący się jako Paweł Korsun.
 
 
 
Inny internauta pisze: „Ogólnie zgadzam się z tym, że ten program jest denny, ale nie przeceniałbym jego roli w robieniu sieczki z mózgu młodzieży. Stężenie głupoty i absurdu jest tak duże, że nikt nie bierze tego na poważnie i najczęściej jest to oglądanie „dla beki”. Myślę, że znacznie bardziej niebezpieczne są „programy informacyjne” i część prasy gdzie ma być na poważnie, ludziom wydaje się, że faktycznie są jakkolwiek informowani o świecie a po dłuższym czasie obcowania z takimi „informacjami” nazywają zbrodniarzy bohaterami a np. żołnierzy wyklętych bandytami. Oczywiście nie wybielam w ten sposób „Warsaw Shore” bo prawie zawsze da się znaleźć coś gorszego, ale w rocznikach pobliskich mojemu (92′) ludzi którzy nazywają autorytetem kogoś z tego programu nie ma, zaś takich co nazywają autorytetem baumana czy jaruzela jest niestety sporo” – pisze PanRoam.
 
Z kolei Alka pisze: „Mam bardzo tolerancyjne i liberalne poglądy, nie pochwalam większości prób wciśnięcia ludzi w bogobojne ramy tzw. moralności, ale ten program jest tworem naprawdę chorym. Obejrzałam przez przypadek pierwszy odcinek, tylko dlatego, że akurat oglądałam chwilę wcześniej mtv vma i walnęło mnie to obuchem w łeb. Pytanie w mej głowie pojawiło się jedno: czy tacy ludzie naprawdę istnieją?? Definiują na nowo skrajną głupotę i pustotę umysłową. Choć może to właśnie jest cel programu: uświadomić nam, że są wśród nas człekokształtni, którzy naprawdę osiągają zdumiewający poziom tępoty. Cóż… pozostaje pogratulować rodzicom takich pociech”.
 
 
 
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale