Prezes GUS odwołany
TVN24 donosi - prezes GUS odwołany.
Według radia RMF FM, które jako pierwsze podało informację o odwołaniu Oleńskiego, powodem są kontrole w GUS, o których pisała "Rzeczpospolita".
Pod koniec stycznia gazeta napisała, że Kancelaria Premiera przedstawiła raport kontroli GUS. Wynika z niego, że pracownicy Urzędu mieli dostawać podwójne pensje i zawyżone premie na kwotę trzech i pół miliona złotych, z czego ponad dwa miliony trafiły do grupy raptem 67 pracowników urzędu.
Łagodziński tłumaczył wtedy, że te pieniądze to nagroda za Narodowy Spis Powszechny.
To ja mam parę pytań:
1) Czy - kontrola wykazująca nieprawidłowości - doprowadziła do postawienia zarzutów? Czy toczy się w tej sprawie postępowanie? Jeżeli nie dlaczego?
2) Czy TVN to sprawdza? Jeżeli nie ma postępowania - czy to oznacza, że ktoś nie powiadomił o przestępstwie?
3) Czy też może chodzi o rzucenie zarzutami, sprawa się rozejdzie...a my po cichutku i po malutku wstawimy nowego prezesa GUS.
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Czy już jest tak źle, że trzeba będzie podrasować dane GUS?
Inne tematy w dziale Polityka