0 obserwujących
90 notek
144k odsłony
433 odsłony

Przestępcze kampanie?

Wykop Skomentuj19

Zbliża się półmetek kadencji sejmu oraz podliczenie działań samorządów. Już dziś warto zastanowić się, czy ci na których oddaliśmy głos przynajmniej starali się wypełnić liczne obietnice przedwyborcze. Jaka rzesza polityków przynajmniej próbowała, a jaka zrobiła sobie z nas narzędzie do usadowienia się na nieźle płatnych funkcjach?

Wynik jest druzgoczący. Pomyślmy co byłoby z przeciętnym obywatelem, gdyby wprowadzając w błąd chciał osiągnąć korzyści majątkowe. Miałby postępowanie karne. Jak zatem rozliczyć tych co łamią prawo z góry założonym celu dojścia do politycznego źródła? 

Czy ktokolwiek zagłosowałby na kandydata, który przemilczał, że chce podnieść VAT, wiek emerytalny, czy zrobić bałagan w edukacji? Nie! Zatem świadomie niektórzy popełnili wobec rzeszy wyborców przestępstwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Czy kandydat, który obiecuje pomoc socjalną w celu zdobycia głosów osób uboższych, a po wyborach tnie na nią środki nie popełnia przestępstwa? Czy obiecanie podwyżek po wygranej, a później zapomnienie nie może stanowić podstawy dochodzenia rozszczenia?

Jeżeli grupa osób zrzeszonych w partiach, stowarzyszeniach, komitetach kłamie w celu przejęcia władzy nie stanowi grupy przestępczej? 

Ciekawym jest co na ten temat mają do powiedzenia karniści?

Nie kieruję tych wątpliwości do konkretnej osoby, bo takie nadużycia są niestety od lat normą, a przegrywają ci co nie potrafią kłamać i ci co naiwnie wierzą w najbardziej wydumane banialuki.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

 

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale