38 obserwujących
199 notek
571k odsłon
  2329   0

Czy dla zysków ponadnarodowe korporacje gotowe są pozbawić dzieci mięsa jajek i nabiału

Od Autora:

Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy mojego skromnego blogu na Salon24.pl

Komentatorów, którzy wpisali pod moją poprzednia, oryginalną notką swoje uwagi w jej poprzedniej, usuniętej przeze mnie wersji bardzo przepraszam. Notkę publikuje ponownie (po wzbogaceniu tekstu o dodatkowe treści i korekcie odnalezionych błędów) jako, że nie mogłem (niezależnie od ilości ponawiania prób...) dokonać zamierzonych przeze mnie zmian i korekt. Poprzednią notkę, nie posiadając możliwości dokonania korekt i zmian, usunąłem, nie widząc innego wyjścia z sytuacji - około 6.50 rano (polskiego czasu). Notka, miała w tym czasie +/- 710 odsłon i zamieszczonych pod nią było 8 komentarzy. 

Raz jeszcze, za wszelkie niedogodności (pomimo faktu, ze nie są one spowodowane przeze mnie) przepraszam.  

                                                                                                           ***

Kiedy nie bardzo wiadomo “o co chodzi” – to zazwyczaj się rozchodzi o pieniądze. Zyski, zyski, jeszcze raz zyski. Diabelskie w naturze pieniądze. Często, zmieniające ludzi w żądne jedynie pieniędzy, prawdziwie bezduszne korporacyjne twory.

Znakomita większość nas, tradycyjnie, naturalnie, normalnie się odżywiających ludzi, słysząc i czytając medialne "nagonki na zjadaczy mięsa jajek i nabiału" jedynie, conajwyższej, wzruszając ramionami, po prostu zmienia wtedy telewizyjny kanał, albo odkłada czytaną publikacje/artykuł. Popełniając w ten sposób wielki błąd - pomijania, nie obejmowania tematu. Co jednak jest tu znacznie gorszym, kompletnego nie zrozumienia istoty sprawy i wagi problemu. Nie doceniania groźby dalszego "pochodu wegerializmu i weganizmu" prowadzi do ukrywania tych wszystkich (ludzi i korporacji) którzy/które faktycznie, i to już od wielu dekad - stoją za i jakże szczodrze finansują, tak zbrodnicze w naturze i celu działania. Nie zastanawianie się głębiej nad tym, kto i dlaczego, faktycznie stoi za, i kto - finansuje propagowanie wegetarianizmu i weganizmu (weganizm jest tu celem ostatecznym) może okazać się dla nas wszystkich, bardzo groźnym w konsekwencjach błędem. Wegetarializm/weganizm, czy i jakie, byłyby takiego stanu korzyści, zaś jaka grupa, w jaki sposób - ucierpiałaby po przejściu ludzkości na wegetarianizm/weganizm najbardziej? 

Zastanówmy się wspólnie, jakie byłyby (nieuniknione) konsekwencje, w przypadku - jeślibyśmy wszyscy zmuszeni "okolicznościami" odeszli od naturalnego ludziom sposobu odżywiania i zostali wegetarianami/weganami. 

Rok za rokiem, obserwujemy i jesteśmy poddawani, coraz to bardziej nasilanej medialnej narracji, propagandzie i presji – zostania wegetarianami. Wmawia się nam ludziom, wbrew wiedzy, nauce, faktom i logice, coraz to nachalniej, że jedzenie mięsa, a nawet i nabiału, jest dla nas (ludzi) błędnym i niezdrowym sposobem odżywiania. Na Salonie 24.pl bloger @alimira opublikował notkę: https://www.salon24.pl/u/alamira/902252,triumfalny-pochod-wegetarian Drugą notkę, poruszającą temat weganizmu – w tym samym praktycznie czasie, opublikował bloger @doku https://www.salon24.pl/u/doku/902975,czy-weganizm-to-tylko-sentymenty Zajmijmy się wpierw pierwszą z linkowanych notek. Znamiennym jest już sam tytuł “Triumfalny pochód wegetarian”. Likowana notka, zawiera w sobie tak oto stawione pytanie: 

“Dlaczego tak się dzieje?” Poparte kolejnymi, nie mniej trafnymi pytaniami:   

* Czy to tylko sentymentalny odruch związany z miłością do zwierząt?   

* Co się za tym kryje?   

* Jakie biznesy lobbują za takim rozwiązaniem?   

Udzielenie logicznie poprawnej, jednocześnie zwięzłej odpowiedzi na pierwsze z postawionych w tej notce pytań: “Dlaczego tak się dzieje?” jest praktycznie niemożliwe. Złożoność zagadnienia – jest tu głównym powodem. Nie co łatwiej, przedstawia się sprawa z drugim pytaniem, niejako sugerującym, że wegetarianizm, może być wywoływany u niektórych ludzi, przez , poprzez, i jako wynik – sentymentalnych odruchów, związanych z miłością do zwierząt. Bezsprzecznie bowiem, zjawisko nadmiernego “przenoszenia” w wielu krajach wysoko rozwiniętych, uczucia miłości i instynktów rodzicielskich głównie na zwierzęta, (co obserwujemy najczęściej w rodzinach i “związkach” bezdzietnych) posiada znaczny wpływ przy podejmowaniu decyzji o odejściu od spożywania mięsa (następnie zaś nabiału, potem zaś tłuszczów, nawet i tych pochodzenia roślinnego).   

Kolejne dwa pytania, czyli:   

“Co się za tym kryje?” oraz “Jakie biznesy lobbują za takim rozwiązaniem?”   

– nie tylko, że wiążą się z sobą, ale pierwsze z tych pytań, jest tu odpowiedzią na pytanie drugie.   

Propagowaniem wegetarianizmu i weganizmu zajmują się bowiem głównie, nie szczędząc pieniędzy na finansowanie wszelkich form “krucjat przeciw mięsu” największe, teraz już ponadnarodowe (ważne słowo!) koncerny żywnościowe. Zaopatrujące, każdego dnia, coraz to większą procentowo populacje mieszkańców naszej planety w konieczne ludziom do życia pożywienie. Warto, w tym właśnie miejscu na moment się zatrzymać, następnie głębiej zastanowić nad tym, co faktycznie jest, zarówno celem, jak i motorem – napędzającym propagowanie (finansowanie) wegetarianizmu przez największe, między-ponad-narodowe koncerny spożywczo/żywnościowe. W tym miejscu, celowo posłużę się (dla podświetlenia tematu “od spodu”) w mojej argumentacji, cytatami, zapożyczonymi z drugiej, z likowanych powyżej notek. Autor której to, jako typowy “aktywista” posłużył sie głównie zapożyczonymi od ludzi o podobnym Mu światopoglądzie “informacjami i danymi”. W efekcie czego, zapewne zupełnie nieświadomie, udowodniając “KTO i CO” (dodatkowo zaś dlaczego) stoi za szerokim i coraz to bardziej nachalnym promowaniu stylu życia opartym na wegetarianizmie. Jako fazie wstępnej i jedynie etapem. Celem ostatecznym bowiem, wielkich między-ponad-narodowych koncernów, jest weganizm, jako mogący bezsprzecznie przynosić dla koncernów spożywczo/żywieniowych, jeszcze większe zyski w przyszłości. Proszę teraz bardzo uważnie odczytać ten oto fragment:  

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka