Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
119 notek
19k odsłon
  103   1

Nuda!

Pisanie o Covidzie jest nie na miejscu, za wiele już o tym było. Lemingozy z TVN i niestety, nawiedzonych z TVP Info nie przekonam, a rozsądnych, szczęśliwie w przeważającej ilości nie muszę!

Pisanie o "pandemii", to jak puszczanie bąków w towarzystwie. Postaram się więc ograniczyć, ba będę próbował całkiem przestać, ale nie jestem pewien czy to się uda! Tabletki na gazy nie zwasze działają:-)

Ad rem! Ministrem Zdrowia nie musi być lekarz, ba wręcz przeciwnie. Resortem winien kierować, mądry ekonomista! Lekarz jest od leczenia, a jeśli któryś z medyków nagle poczuje w sobie wenę "kierownika", niech trzy razy się zastanowi i spojrzy na "Trzecią Osobę w Państwie", żenująco kończą się takowe ekspertymetny!

Mądry MZ, ekonomista powinien oczywiście otaczać się lekarzami, ekspertami w swych dziedzinach, problem w tym, że trzeba wiedzieć kogo dobierać. Pokaż mi z kim przestajesz, a powiem Ci kim jesteś!  Niestety to prawda oczywista, a otoczenie w postaci Rady Medycznej, jakie jest każdy widzi.

Prognozy, wróżenie z fusów, ba wręcz straszenie zbyt mało przerażonych, tak jakoś wychodzi. Celebryckie wariacje w telewizjach różnych prowieniencji, szał szczepionkowy, codzienność, Szacownych Członków i Akolitów Rady!

Przed miesiącem prognozowali, od połowy sierpnia kraj czeka atak kolejnej fali! Czyżby tak im wyszło z excella? Chyba tak! Sierpień wraz z latem powoli odchodzi, stan grypowy stabilny. No cóż, fakty przeczą zapowiedziom, tym gorzej dla faktów! Szanowna Rada Medyczna ustami Pana Ministra Niedzielskiego przesuwa termin na połowę wrześnie, a jak to "nie wyjdzie", to na październik! 

Dla zapominalskich, jesień to naturalny okres przeziębieniowo - grypowy! Ilość zachorowań, nawet bez prognoz excellowych Rady Medycznej, napewno się zwiększy! 

Dochodzimy do szczepień i zaleceń Rady w sprawie tzw. trzeciej dawki, tak, tak, proszę Państwa, w magazynach zalegają miliony dwóch poprzednich, a oni wnioskują o zakup trzeciej!

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/polska/news-szczepienia-trzecia-dawka-rada-medyczna-dostala-zielone-swia,nId,5437738#crp_state=1

Czy utrata zmysłów, bo o rozsądku w tym miejscu trudno mówić, powrócą? Hm, nie jestem pewien! Skromnym zdaniem powiem, rozsądek powróci w Warszawie, jeśli wymieni się Radę Medyczną!

Przepraszam za link z tzw. "gazeta.pl", ale ponoć, to tak lepsza część "Czerskiej"

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/niedzielski-o-wzro%C5%9Bcie-liczby-zaka%C5%BCe%C5%84-przyspieszenie-we-wrze%C5%9Bniu-m%C3%B3wi%C5%82-te%C5%BC-o-amantadynie/ar-AANH1DC?ocid=winp1taskbar

PS. O gwałtownym wzroście zachorowań w krajach najbardziej wyszczepionych wspominać nie muszę, wystarczy spojrzeć na statystyki. Izrael cały zagrypiony, dwie dawki nie pomogły, hm, a może nawet zaszkodziły, więc aplikuje się trzecią! Obłęd!

https://coronavirus.jhu.edu/region/israel

https://www.bibula.com/?p=127207

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale