Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
122 notki
19k odsłon
  78   0

Prasówka wrześniówka

Prasówka z tekstami jeszcze sierpniowymi, ale wrzesień już mamy, lato się kończy, dnie coraz krótsze, więcej czasu na lekturę.

Relacja z lewackiego Hamburga, czy we wszystkich krajach związkowych rządzonych przez tzw. lewicę powiało Orwellem? Nie wiem, ale koszmar HH jest porażający. Najśmieszniejsze(?) w tym, że Niemcy jak zykle na wszystko się godzą, rozkazy odgórne przyjmują z pokorą zwierzątek prowadzonych na rzeź,  bo Władza u nich zawsze ma rację!

https://www.bibula.com/?p=127672

Matka Kurka w temacie jak wyżej, ale z naszej polskiej perspektywy. My się "zbaraniać" tak łatwo nie dajemy!

https://www.kontrowersje.net/apel-do-naszych-nie-zachowujcie-sie-jak-konkurencja-niedzielskiego-nie-straszcie-ludzi/

Aleksandra Jakubowska, jak zwykle celnie, w sendo tarczy!

https://wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-felietony-i-komentarze/lans-na-granicy

W szaleństwie religii globalnego ocipienia, głos o topnieniu lodów na czubkach naszej planety. Czy to otrzeźwi sektę, raczej wątpię, wręcz zachęci do większej aktywności.

https://www.tvp.info/55464708/globalne-ocieplenie-naukowcy-ujawniaja-zupelnie-inny-powod-topnienia-lodowca-na-antarktydzie

Dyktat Franca dotyczący ograniczeń mszy w rycie łacińskim, dogłębnie skomentowany. Zacytuję z zawiłości  tekstu, fragment ważny, moim zdaniem najważniejszy.

https://www.bibula.com/?p=127668

Paralele w IV wieku

W historii Kościoła wielokrotnie dochodziło do podobnych sytuacji. W połowie IV wieku zaprzeczano boskości Chrystusa i Ducha Świętego: Syn i Duch byli tylko stworzeniami Bożymi. Biskupstwa i kościoły znalazły się szeroko w rękach ariańskich heretyków. Ci, którzy pozostali ortodoksyjni, gromadzili się w odległych miejscach, aby oddawać cześć Bogu. W 372 r. biskup Bazyli z Cezarei dał poruszający opis sytuacji:

„Nauki ojców są pogardzane, tradycje apostolskie ignorowane, a kościoły wypełnione są wymysłami innowatorów. Pasterze zostali wypędzeni, a na ich miejsce sprowadza się krukowate wilki, które rozdzierają stado Chrystusa. Miejsca modlitwy są opuszczone przez tych, którzy się tam zebrali, pustkowia są pełne ludzi płaczących. Starsi lamentują, porównując dawne czasy z obecnymi; młodzi są jeszcze bardziej żałośni, bo nie wiedzą nawet, co im odebrano”. (Epistula 9:2)

Te słowa z IV wieku odnosiły się niewątpliwie także do pokoleń urodzonych po Soborze: przez długi czas nie wiedzieli oni nawet, co zostało im odebrane, znając jedynie obecny wygląd Kościoła.

I jeszcze coś o Francu, chłop modli się za zaangażowaną w ochronę środowiska młodzież, no i bardzo dobrze.

https://www.bibula.com/?p=127703

O szczepionkach, no cóż temat nudny, ale dla "podtrzymania konwersacji" zamieszczam.

https://www.bibula.com/?p=127706

Również w temacie jak wyżej, znowu długo, ale z sensem, tym razem arcybiskup Vigano.

https://www.bibula.com/?p=127733

Dla przyponienia, rzecz o pewnej amerykańskiej "patriotce". Najlepsze, że nie przeszło jej do późnej starości! Jeszcze w 2019 protestowała w DC przeciwko niezbyt "zielonej" polityce Trumpa! Ech, aktor nie musi być mądry, wystarczy aby dobrze grał!

https://tygodnik.tvp.pl/55662906/jak-jane-fonda-znienawidzila-wlasny-kraj-i-pokochala-wietnam-polnocny


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale