Fiatowiec Fiatowiec
459
BLOG

Związkowcy nie wpuszczeni na sejmową debatę

Fiatowiec Fiatowiec Polityka Obserwuj notkę 2

 

 

Obrady Sejmu rozpoczynają się od skandalu. Okazuje się bowiem, że na galerię sejmową nie zostali wpuszczeni związkowcy. PiS zgłosił wniosek formalny o przerwę i zwołanie konwentu seniorów w tej sprawie. Marszałek Kopacz przeciągała głosowanie w tej sprawie. Z tego, co udało nam się ustalić powodem było skrupulatne liczenie szabel, bo po wczorajszej libacji w sejmowej restauracji brakowało posłów koalicji Po-PSL na sali plenarnej Sejmu.

Głosowanie po zebraniu na sali posłów koalicji przegłosowali wniosek formalny i przerwa się nie odbyła. Arkadiusz Mularczyk przewodniczący Klubu Solidarna Polska zgłosił wniosek o to, by przed Sejm wyszedł Premier Tusk do związkowców i powiedział z jakiego powodu nie zostali wpuszczeni na salę plenarną, aby z galerii mogli obserwować debatę. Marszałek Ewa Kopacz jednak uznała, że nie jest to wniosek formalny i rozpoczęła debatę nad wnioskiem obywatelskim o ogłoszenie referendum ws. reformy emerytalnej.

Jak poinformował poseł Krzysztof Szczerski – „Marszałek Kopacz właśnie zakończyla demokracje w Polsce, organy państwa nie mogą być przeciw udziałowi obywateli w debacie publicznej” – napisał na Twitterze parlamentarzysta PiS. W związku z tym oburzenie zebranych przed parlamentem związkowców ze wszystkich central sięga zenitu. Jednak władza jak zwykle nic sobie nie robi z głosu ludu, który w zebrał się przed budynkiem parlamentu i jest tam co najmniej 70 do 80 tys. ludzi.

W tym momencie jako reprezentant wnioskodawcy zabiera głos z sejmowej mównicy Piotr Duda, Przewodniczący NSZZ Solidarność.

Fiatowiec

 

Fiatowiec
O mnie Fiatowiec

Jestem długoletnim pracownikiem FIATA.Pomagam ludziom pracy oraz prowadzę projekty obywatelskie. Kontakt: redakcja.npai@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka