0 obserwujących
43 notki
66k odsłon
  1203   0

Oświadczenie KPN-OP: W Smoleńsku dokonano zamachu

 

 

Dotarliśmy do zapowiadanego przez KPN-OP oświadczenia oraz petycji skierowanej do  Ban Ki-Muna, Sekretarza Generalnego ONZ. – KPN-OP wskazuje, że teza o zamachu inspirowanym przez rosyjskie służby znajduje szerokie uzasadnienie – podkreśla Adam Słomka. Przewodniczący stwierdza, że „Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny pownikliwej analizie materiałów i analiz związanych z katastrofą prezydenckiego TU 154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. wyraża swoje przekonanie o udziale w niej osób trzecich, który przesądził o śmierci prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego oraz  towarzyszących im przedstawicieli polskiej elity – pisze Adam Słomka w specjalnym oświadczeniu ws. katastrofy smoleńskiej.

 

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
Obóz Patriotyczny

Przewodniczący

Warszawa, 6 kwietnia 2012 r.

Oświadczenie
w sprawie katastrofy prezydenckiego TU 154 M

 

WSZYSTKO WSKAZUJE NA ZAMACH

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny po wnikliwej analizie materiałów i analiz związanych z katastrofą prezydenckiego TU 154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. wyraża swoje przekonanie o udziale w niej osób trzecich, który przesądził o śmierci prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego oraz  towarzyszących im przedstawicieli polskiej elity.

Wszystko  wskazuje na to, że mieliśmy w tym przypadku dowód wywołania katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 r. w celu politycznym.

KPN-OP wskazuje, że teza o zamachu inspirowanym przez rosyjskie służby znajduje szerokie uzasadnienie.

Niezależni eksperci współpracujący m.in. z NASA oraz wiodącymi uczelniami technicznymi na świecie wykluczyli możliwość katastrofy po ścięciu brzozy (Wiesław Binienda – Uniwersytet w Akron, członek Grupy Ekspertów do spraw Wypadków Lotniczych FAA i NASA, prof. Marek Czachor, dr Kazimierz Nowaczyk, dr inż. Grzegorz Szuladziński) oraz podkreślili, że zniszczenia polskiego TU 154M o numerze 101 wskazują na odkształcenia wywołane w efekcie eksplozji. Analogiczne katastrofy lotnicze samolotów TU 134 i TU 154 wskazują, że upadek maszyny na zalesiony teren – bez eksplozji paliwa po zetknięciu z gruntem – nie wywołał nigdy śmierci wszystkich pasażerów i rozbicia samolotu w sposób zaprezentowany społeczności międzynarodowej.

Polityka wschodnia Lecha Kaczyńskiego w sposób wyraźny była przeciwstawna do interesów Federacji Rosyjskiej i w wielu elementach przypominała próbę realizacji koncepcji tzw. Międzymorza. Polskie zaangażowanie we wspieranie aspiracji Gruzji i Ukrainy w dążeniu do integracji z NATO powodowało dla imperialnej polityki Rosji poważne problemy. Sytuacja geopolityczna i opinia międzynarodowa w sposób wyraźny kierowała się na wsparcie dla Gruzji, a Rosja z trudem zabiegała o korzystne dla siebie uregulowanie kwestii Krymu (sprawa Floty Czarnomorskiej). To samo dotyczyło planów poszerzenia NATO o Gruzję i Ukrainę.

Śmierć polskich prezydentów, prezesa Banku Centralnego, dowództwa WP, szefa Instytutu Pamięci Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, liderów stowarzyszeń katyńskich  czy doświadczonych parlamentarzystów była w oczywistym interesie służb specjalnych Rosji.

Równocześnie inspirowanie i kierowanie przez KGB ZSRR czy FSB FR wszelkich przestępczych działań z morderstwami politycznymi włącznie jest ogólnie znaną metodą walki o interesy Rosji stosowaną na całym świecie.

Brak jasnego stanowiska władz Polski w czasie dotychczasowej próby wyjaśnienia tej sprawy upatrujemy jasno w dalszym funkcjonowaniu w polskiej administracji rządowej komunistycznych zbrodniarzy i ich agentów, którzy budowali swoje kariery na służalczości wobec PRL i ZSRR.

Stąd Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny żąda:

1.Wyjaśnienia możliwości wpływu przez agenturę rosyjską na śledztwo smoleńskie prowadzone przez Naczelną Prokuraturę Wojskową RP i wpływu na śledztwo „sprawdzonych towarzyszy”, jak np. porucznika Sławomira Gorzkiewicza – występującego w pokazowych procesach politycznych PRL z oskarżeniami przeciwko KPN o „próbę zerwania jedności sojuszniczej PRL z bratnim ZSRR” i kłamstwa dotyczącego sprawstwa mordu w Katyniu. Ten sam prokurator w III RP już jako pułkownik i wiceszef Naczelnej Prokuratury Wojskowej odmówił skierowania sprawy agentury Józefa Oleksego do sądu („rozmowy” z Władimirem Ałganowem”) !

Przypominamy, że Naczelna Prokuratura Wojskowa wykluczyła możliwość zamachu, a jednocześnie postawiła zarzuty dyscyplinarne za rzekome popełnienie przestępstwa przez prokuratora Marka Pasionka, b. zastępcę koordynatora Rządu RP ds. służb specjalnych.

Ten prokurator prowadził ważne śledztwa dotyczące m.in. słynnej „śląskiej ośmiornicy”- Tadeusza Makulskiego, Profus-Management i Gliwickiego Banku Handlowego czy też oszustwa dokonanego przez Andrzeja Kunę i Aleksandra Żagla /organizatorzy spotkań z agentem FR Władimirem Ałganowem/. Dociekliwy prokurator, który słusznie zwrócił się o pomoc do USA w celu wykorzystania w śledztwie smoleńskim materiałów zgromadzonych przez Stany Zjednoczone w sprawie upadku polskiego samolotu rządowego, został odsunięty. A sprawa katastrofy ślimaczy się w Prokuraturze Wojskowej.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale