Blog
Przemyślenia z kraju dobrobytu
Firmus Piett
0 obserwujących 285 notek 257988 odsłon
Firmus Piett, 14 kwietnia 2015 r.

To więcej niż zbrodnia. To błąd!

Czytam, że Andrzej Duda zadeklarował iż weźmie udział w organizowanej przez TVP debacie prezydenckiej. Napiszę co o tym sądzę bez ogródek - to najpoważniejszy błąd kampanii tego polityka od jej początku.

Dlaczego? Otóż obecność Dudy w przedsięwzięciu w którym nie weźmie udziału jego jedyny faktyczny konkurent - prezydent Komorowski pozwoli wpisać reprezentanta PiS razem z Kukizem, Palikotem czy Ogórek do II ligi kandydatów (i to na jego własne życzenie) a tym samym wypełni realizowany od kilku miesięcy projekt sztabu Komorowskiego. Prezydenta bowiem od samego początku wyścigu media i jego stronnicy starają się przedstawić jako arbitra „ponad”. On „nie angażuje się” w bieżące spory polityczne, nie bierze udziału w bezproduktywnych debatach, dlatego jest mężem stanu, gwarantem „zgody i bezpieczeństwa”. Wszyscy wiemy, że to perfidne kłamstwo ale debata w której pozostali kandydaci (być może z „pomocą” odpowiedniego ustawienia spotkania przez TVP) skoczą sobie do gardeł, zaczną wygadywać głupoty i tezy stanowiące pożywkę dla wygłodniałych mediów na pewno się Dudzie nie przysłuży. Nie ważne co on tam powie i jak wypadnie. Zostanie później pokazany jako ten jeden z wielu podczas gdy Komorowski właśnie jako ów niezależny, nieuwikłany gwarant zgody i bezpieczeństwa nie zniżający się do polskiego piekiełka.

Należało postąpić zupełnie inaczej.  Po tym jak sztab Komorowskiego ogłosił iż prezydent nie weźmie udziału w debacie Duda powinien na ulicę pod pałacem prezydenckim przyjść z dwoma mównicami i pod domem prezydenta wzywać go do wyjścia ze swojej twierdzy, do rozmowy ze zwykłymi ludźmi. Na Twitterze widziałem też pomysł aby kandydat PiS jako zwykły obywatel próbował zadawać pytania Komorowskiemu wychodzącemu do działaczy z bronkobusa gdzieś w Polsce. To by było coś, a nie debata z Braunem, który przy całej mojej sympatii do niego zacznie zapewne ględzić o „Judeopolonii” albo Korwinem wychwalającym Putina na co od razu rzucą się media. Bieżąca decyzja to moim zdaniem więcej niż zbrodnia. To błąd.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Kiedyś zwolennik Rebelii i UD potem UW i w końcu PO, dziś zwolennik zdrowego rozsądku i PiS. Nawróciłem się po wyborach z 2005 roku, kiedy to przez przypadek obejrzałem na żywo obrady ze spotkania liderów PiS i PO w sprawie tworzenia koalicji. Kiedy potem oglądałem telewizyjne relacje z których wynikało coś zupełnie innego niż wcześniej widziałem doznałem szoku i olśnienia. Zacząłem się zastanawiać nad swoją wcześniejszą "młodzieńczą" naiwnością, czytać literaturę którą wcześniej gardziłem i dziś jestem pewien kto stoi po właściwej stronie...

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @DRY IMACT Nikt nie mówi o sztucznym zawyżaniu pensji. Wystarczyło przez te 25 lat utrzymać...
  • @RETALIACJA Taki sam obowiązek miał 9 lat temu prezes TK pan magister Stępień, a jednak...
  • @WUJEK M Czyli konstytucja podważa jedną z naczelnych zasad prawa rzymskiego? Nie sądzę.

Tematy w dziale