33 obserwujących
1831 notek
1230k odsłon
962 odsłony

Filary władzy PiS

Wykop Skomentuj87

Są nimi „socjał” dla ludu i przywileje płacowe dla aktywistów – czyli pieniądze. 

Dodatek „Wyborczej” EKONOMIA z 22 sierpnia ogłosił wykaz gigantycznych zarobków szefów spółek państwowych z nadania PiS wywołujący szok u wrażliwych i zastanawiającą obojętność pośród „ludu”.

Raport wyszczególnia owe niewyobrażalne zarobki dygnitarzy PiS na posadach spółek państwowych (rocznie od 10 milionów do setek tysięcy zł.) stopniowane od prezesów, wiceprezesów po innych ważnych kierowników .

[https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26171872,milionerzy-powiazani-z-pis-162-4-mln-zl-na-84-osoby-w-spolkach.html

https://oko.press/84-osoby-pis-zarobily-162-mln/]

A tak Cezary Michalski skomentował tę bulwersującą politykę PiS:

*„Jarosław Kaczyński zarzucał przed laty Akcji Wyborczej Solidarność, że po zdobyciu władzy zastosowała zasadę TKM – czyli Teraz K...a My. Obsadzała swoimi ludźmi państwo i gospodarkę, nie dbając o kompetencje. Dziś sam Kaczyński używa alibi wielkiej ustrojowej rewolucji, aby spełnić marzenie każdego partyjnego lidera – zbudować siłę własnej partii i kupić lojalność swoich ludzi za publiczne pieniądze PiS będzie pierwszą partią w historii III RP, która sprawując władzę, stanie się klubem milionerów. Bliscy współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego uwłaszczają się w największych spółkach skarbu państwa, skąd po paru latach (a nieraz nawet po paru miesiącach urzędowania) można wyjść bogatszym o miliony złotych. Personalne czystki, jakie co jakiś czas przechodzą przez zarządy Orlenu, Lotosu, PZU czy spółek zbrojeniowych, powiększają pęczniejące grono uwłaszczonych partyjnych działaczy”.

* „Zapowiadana przez PiS „budowa nowego narodu” i „wymiana elit” odbywa się za pieniądze polskich podatników, w drodze zawłaszczania publicznego majątku przez rządzącą partię. PiS będzie pierwszą partią w historii III RP, która sprawując władzę, stanie się klubem milionerów”.

* „Inną metodą uwłaszczenia rządzących jest likwidacja kryteriów (a co najmniej liberalizacja tych kryteriów) organizowanych przez państwo przetargów na wykonanie publicznych inwestycji, zakup wyposażenia czy wykonanie usług. Pozwala to uwłaszczyć na majątku publicznym już nie tylko działaczy PiS, ale także ich rodziny czy powiązanych z tą partią biznesmenów”.

https://www.newsweek.pl/opinie/pis-partia-milionerow-co-na-to-jaroslaw-kaczynski/lqzly05

Komentarz p. Michalskiego wyczerpuje ocenę owych wielce nagannych postaw i metod PiS w konstruowania poparcia dla swoich rządów metodami upartyjniania organów porządkowych i sądowych oraz nagradzania wysokimi apanażami kierowniczy establishment gospodarczych ogniw państwowych po powszechne „daniny” dla środowisk o niższym pułapie dochodowym szablonowo nazywanych  500+.

Tak się umacnia PiS a osłabia państwo.

Wykop Skomentuj87
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka