37 obserwujących
2109 notek
1356k odsłon
  104   0

Gdyby żył Ronald Regan

                                                           imageZnane powiedzenie o pluciu w twarz i deszczu kojarzy się z bezzasadną arogancją Putina i reakcją na to Zachodu.

Bezzasadną, bo proporcje potencjałów gospodarczo - militarnych agresywnej i butnej Rosji wobec przytłaczającej potęgi „układnego” Zachodu nie przemawiają przecież za Rosją.

Oto one:

Gospodarka mierzona czynnikiem rocznych PKB, wg rankingu 15 największych gospodarek według PKB oparte o dane pochodzące z Banku Światoweg:

• Rosja – 1,77 biliona dolarów

• USA - 22,99 biliona dolarów

• Niemcy: 4,23 biliona dolarów

• Wielka Brytania: 3,18 biliona dolarów

• Francja: 2,93 biliona dolarów

• Włochy: 2,09 biliona dolarów

• Hiszpania: 1,42 biliona dolarów

Wydatki na obronność:

• Rosja - 70,3 mld dol.

• USA – 811,0 mld dol. co stanowi 39 proc. wydatków na cele militarne na całym świecie ,

• Całe NATO roczne nakłady na obronność to 1 150,431 mld dol. /słownie bilion sto pięćdziesiąt miliardów czterysta trzydzieści milionów dolarów/

www.forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8192765,wydatki-obronne-nato-wydatki-na-wojsko-2021-ranking.html

Arsenał jądrowy:

      A                                                                    B                                           C

Rosja                                                               1588                                    5977

Stany Zjednoczone                                        1644                                    5428

Francja                                                              280                                      290

Chiny                                                                      0                                      350

Wielka Brytania                                                120                                      225

Izrael                                                                      0                                        90

Pakistan                                                                0                                       165

Indie                                                                       0                                       160

Korea Płn.                                                              0                                         20

A - kraj, B - rozmieszczenie głowic jądrowych, C - liczba głowic jądrowych.

Uwaga: przewaga członków NATO jest miażdżąca.

Dane pochodzą z raportu Federacji Amerykańskich Naukowców, która od 1945 r. zajmuje się m.in. właśnie analizą i zbieraniem informacji z zakresu wojskowości.

www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/potencjal-nuklearny-rosji-i-nato-ile-glowic-jadrowych-maja-poszczegolne-kraje/xny9s82

W tej sytuacji jest pytanie: skąd bierze się buta i odwaga Putina i strachliwa wstrzemięźliwość Zachodu?

Jeżeli wierzyć komentatorom politycznym, to taką postawę Zachodu kształtuje zapobiegliwa rozwaga uniknięcia wojny nuklearnej. Może?

Choć bardziej przekonującym powodem takiego stanu rzeczy jest DOBROBYT Zachodu, którego społeczeństwa nie zgadzają się na ryzykowną politykę konfrontacji z Rosją, bo to mogłoby obniżyć komfort poziomu ich życia.

Dobrobyt ten jest jednak obojętny na zbrodnie Rosji wobec narodu ukraińskiego w skali zbliżającej się do jego unicestwienia. Społeczeństwa Zachodu uspakajają swoje sumienia skalą obecnej militarnej pomocy dla Ukrainy, znacznej przecież, ale daleko nie wystarczającej żeby zadać najeźdźcy śmiertelny cios i wojnę wygrać.

A takim elementem byłyby rakiety dalekiego zasięgu zdolne pustoszyć rosyjskie terytoria z których agresor wystrzeliwuje rakiety na ośrodki energetyczne przy polskiej granicy.

Ze szczerością sadysty Amerykanie mówią jasno, że tego sprzętu nie dadzą dla uniknięcia Ukraińskich ataków na terytorium Rosji. Ona w bezprawnej wojnie może, Ukraińcom nie wolno! A czemu nie? Bo boimy się konfliktu z mocarstwem atomowym.

Według wyżej wskazanych statystyk atomowa mocarstwowość Rosji wobec Zachodu jest „liliputem” i ten liliput straszy, bo wie, że zdemoralizowany dobrobytem Zachód jest bardziej gwarantem dobrobytu niż pokoju.

I tu czas przywołać Ronalda Regana autora nazwania sowieckiej Rosji „Imperium zła”. Tak to scharakteryzował:

"To oni mówią o wyższości państwa, o jego wyższości nad jednostką i przewidują, że państwo obejmie władzę nad całym światem. To oni koncentrują na sobie całe zło tego świata. Więc kiedy dyskutujecie o zamrożeniu potencjałów nuklearnych, postarajcie się uniknąć grzechu pychy, która mogłaby was popchnąć do stwierdzenia, że obie strony tego sporu mają rację, że - ignorując fakty i historię - zignorujecie agresywne działania imperium zła i stwierdzicie, że wyścig zbrojeń jest po prostu nieporozumieniem, a nie walką prawdy z kłamstwem i dobra ze złem".

Co było dalej wiadomo. ZSRR upadło , Gorbaczow poszedł na ustępstwa. Obaj uzgodnili wzajemne informowanie o ewentualnym wystrzeleniu rakiet balistycznych i stopniowym redukowaniu broni ofensywnej. Dodatkowo postanowili o wspólnym przeprowadzeniu eksperymentu w dziedzinie kontroli podziemnych wybuchów jądrowych na poligonach doświadczalnych.

www.polskieradio.pl/39/1240/Artykul/2916144,Reagan-nazwal-ZSRR-Imperium-zla-39-lat-od-historycznego-przemowienia

Dzisiaj Putin kwestionuje te porozumienia szantażem:

„Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) informuje o szokującym wystąpieniu Putina, które miało miejsce w środę 7 grudnia. Niestety, dyktator zapowiedział wzmożone wysiłki, a to wyklucza jakiekolwiek rozmowy pokojowe.

Wniosek z ostatniego wystąpienia rosyjskiego dyktatora jest jasny – Putin nie tylko oszalał, ale pociągnie ze sobą na dno cały naród rosyjski. Zdaniem ISW Putin przygotowuje Rosjan na długotrwałą, wieloletnią wojnę, której zwieńczeniem może być tylko zajęcie Ukrainy. Porównał się przy tym do cara Piotra I, który także próbował zająć tereny przy Morzu Azowskim.

Słowa o Piotrze I padły podczas wystąpienia na spotkaniu z rosyjską Radą Praw Człowieka. Putin powiedział wówczas, że wojna będzie „długotrwałym procesem”, a dzięki efektom „specjalnej operacji wojskowej” Rosja zajęła już część terytorium

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/szalone-słowa-putina-wiemy-już-ile-trwać-będzie-wojna-w-ukrainie/ar-AA152wmF?ocid=msedgntp&cvid=0c0b49dfbfd2450285ab4e85d4da6849

Czy w świetle powyższego Zachód nie powinien zmienić dotychczasowej „miękkości” wobec szantażysty Putina i postawić mu ultimatum: „albo zakończysz tę zbrodniczą agresję, albo idziemy z tobą na wojnę o dużym ryzyku strat własnych ale całkowitego unicestwienia Rosji”. Wybieraj?

Myślę, że to duże ryzyko /nieuniknione/, ale z przewagą nadziei na nowego Gorbaczowa w Rosji. A nowym Reganem może być Joe Biden!

PS.

Czas najwyższy na stanowcze decyzje zanim Chiny osiągną pełen status mocarstwa imperialnego!


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale