4 obserwujących
437 notek
81k odsłon
  66   0

Graniczne podsumowanie

Stan faktyczny. Ich posterunki graniczne przepuszczają imigrantów, co już jest przestępstwem i wrogim aktem przeciwko naszemu krajowi. Przy normalnych stosunkach dobrosąsiedzkich nie byłoby to w ogóle możliwe. Ich straż graniczna zgarnęłaby imigrantów spod naszych zasieków w jednej chwili. Zarządzona akcja której patronuje i którą wspiera Putin ma im przynieść zakładane i określone efekty, ale nic im nie przyniesie.

Dla nas budowanie muru za 1,5 miliarda to duży wydatek i niezbyt uzasadniony. Odgrodzimy się od kraju którego obywatele nie są naszymi wrogami. Łukaszenka pójdzie w końcu na ch. i mur będzie niepotrzebny. Będziemy rozbierać jak Niemcy swój w Berlinie. Najprościej byłoby pomóc Białorusinom w pozbyciu się dyktatora. Oczywiście bez ingerencji w ich kraju. Są inne sposoby.

Myślę że teraz i już, dobre byłoby wycofanie ambasadorów i całkowite zerwanie stosunków dyplomatycznych, gospodarczych i pełne embargo. Nie tylko my, ale i cała Unia. O to się aż prosi sam Łukaszenka. I niech go sobie wtedy weźmie Rosja na utrzymanie. Stosunki dyplomatyczne zawsze możemy wznowić, jak tylko odbędą się tam normalne, demokratyczne wybory. Tyle że to nie jest na rękę Rosji, bo zostaną osamotnieni w sposobie sprawowania władzy, na którym to zawzorował się Łukaszenka.
Podsumowując, oni sami nie są złem absolutnym. Prawdziwe zło, bez którego oni by nie egzystowali, dopiero czai się za ich plecami. I dobrze żebyśmy już dziś mieli tego pełną świadomość. To z jednej stroni totalitarni przywódcy, ale i kukiełki. I nie wystarczy usunąć ich samych. Trzeba od razu jednocześnie zmiażdżyć, unicestwić ich ogony, zaplecze. Bo to jest dopiero Hydra. Autentycznie żal mi obu narodów, ale z przywróceniem demokracji muszę sobie poradzić sami wewnętrznie.

Na koniec uwaga która wskazuje na śmieszność obu dyktatorów. Proste pytanie. Dlaczego oni, imigranci, a nawet żaden z nich, nie chce w drugą stronę, do Rosjii?

ukłony, bf

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale