61 obserwujących
1185 notek
1171k odsłon
  1306   0

PiS da kryszę zaszczepionym bez kolejki

Robert Mazurek: Panie ministrze czy zna pan listę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością?

Adam Niedzielski: Tylko nazwiska opublikowane w mediach. Jeśli nawet w ramach kontroli dotrzemy do takiej listy to nie ma przesłanek by została ona opublikowana 

RM: Nie rozumiem, jeśli ktoś szczepi się poza kolejnością to trudno ukarać go więzieniem, lochem, ale publiczne podanie do wiadomości nie jest nadmierną represją. 

AN: Chodzi o prawa ludzi. Informacja o szczepieniu jest informacją medyczną 

RM: Czyli nie poznamy nazwisk celebrytów, którzy zaszczepili się poza kolejnością? 

AN: Tylko tych którzy sami się przyznają, albo zostaną wyśledzeni przez dziennikarzy.

RM: Czyli nie dowiemy się, którzy celebryci zaszczepili się poza kolejnością bo RODO?

AN: Nawet ochrona danych medycznych. 

RM: Chciałbym się dowiedzieć kto podjął decyzję, że celebryci będą szczepieni poza kolejnością i jakie konsekwencje poniesie ta osoba. 

AN: Ja jestem oburzony od okresu poświątecznego i nie będę sie licytował jak zależy mi na wyjaśnieniu tej sprawy

To skrót dzisiejszej rannej rozmowy w RMF R. Mazurka z ministrem zdrowia A. Niedzielskim.


Mamy więc jasność: W pierwszy dzień pracy po ujawnieniu afery, PiS na szczeblu ministra, w najbardziej wiarygodnym radiu,  daje wyraźny komunikat: jest krysza i nad tymi, którzy zaszczepili się bez kolejki, i nad tymi którzy im to umożliwili.


Przypomnijmy, że wg informacji uzyskanych przez media od studentów WUM celebryci nie szczepili się ze szczepionek "nadmiarowych" po zakończeniu szczepień medyków lecz wchodzili do gabinetów przed czekającymi w kolejkach medykami. Część medyków musiała skutkiem tego zrezygnować ze "swoich" szczepionek i została przesunięta na dalsze terminy. Ruchem kolejki sterować miał bezpośrednio rektor - który oświadczył później, że nic nie wiedział o szczepieniach 

Nazwiska szczepionych bez kolejki w WUM, które dotąd poznaliśmy to: Leszek Miller, Krystyna Janda z córką i b. mężem (Maria Seweryn, Andrzej Seweryn), Krzysztof Materna, Magda Umer, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak z partnerką (Anna Cieślak), Michał Bajor, właściciel sieci kawiarni z 21-letnim synem.

Wśród celebrytów akcję miała koordynować fundacja Krystyny Jandy, która zbierała zapisy na listę: "Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony" informowała wybranych fundacja. 


upd

dochodzi Mariusz Walter założyciel TVN (tak bez żony? I syna?)

upd2

Pan rektor WUM właśnie napisał list do ministra zdrowia w którym wyjaśnia, że wielokrotnie był obecny podczas szczepień i w kolejce oczekujących widział również twarze celebrytów. 

upd3

Radosław Pazura

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości